REKLAMA

Henryk Kowalczyk: Ustawa antyterrorystyczna idzie pod obrady rządu

  • Autor: PAP
  • 06 maja 2016 16:06
Henryk Kowalczyk: Ustawa antyterrorystyczna idzie pod obrady rządu "Mam nadzieję, że projekt wejdzie pod wtorkowe obrady" - powiedział Henryk Kowalczyk. (Fot.: Adrian Grycuk/wikimedia, Creative Commons)

• Szef Komitetu stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk poinformował, że Komitet pozytywnie zaopiniował projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych i skierował go na posiedzenie rządu.
• Projekt może wejść pod obrady już w najbliższy wtorek.

"Ustawa już idzie na rząd, zostały jeszcze drobne legislacyjne zmiany. Mam nadzieję, że projekt wejdzie pod wtorkowe obrady" - powiedział Kowalczyk.

Ustawa przygotowywana w resorcie spraw wewnętrznych i administracji oraz przez ministra - koordynatora służb specjalnych miałaby wejść w życie 1 czerwca. Określa m.in. zasady prowadzenia działań antyterrorystycznych oraz współpracy przy prowadzeniu tych działań.

Za zapobieganie zdarzeniom o charakterze terrorystycznym ma odpowiadać w całości szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. On będzie też koordynował działania służb w tym zakresie, natomiast minister spraw wewnętrznych ma być odpowiedzialny za przygotowania do przejmowania kontroli nad zdarzeniami o charakterze terrorystycznym, reagowanie w przypadku ich wystąpienia oraz usuwanie ich skutków.

Komitet Stały RM dwukrotnie odsyłał projekt do poprawek. W piątek pracował nad tekstem z 5 maja - trzecią wersją projektu opublikowaną w trakcie prac nad nim przez Rządowe Centrum Legislacji.

W opublikowanym na stronie KPRM porządku obrad rządu 10 maja jeszcze nie uwzględniono rozpatrzenia projektu ustawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA