REKLAMA

Henryk Kowalczyk: Wniosek samorządów o przesunięcie programu 500 plus jest nie do przyjęcia

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 27 stycznia 2016 10:51
Henryk Kowalczyk: Wniosek samorządów o przesunięcie programu 500 plus jest nie do przyjęcia Kowalczyk: "My chcemy słowa dotrzymać, realizacja obietnic jest dla nas bardzo ważna" (fot. facebook.com)

Nawet mowy nie ma, żeby to było trzy miesiące. My chcemy słowa dotrzymać, realizacja obietnic jest dla nas bardzo ważna. Tutaj wniosek o trzech miesiącach jest absolutnie nie do przyjęcia – mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, odnosząc się do apelu samorządów o przesunięcie terminu wejścia w życie programu „Rodzina 500 plus”.

Samorządy apelują do rządu o przesunięcia terminu rozpoczęcia wypłat z programu „Rodzina 500 plus”. Ostrzegają, że w przeciwnym razie grozi im paraliż.

Takiej konieczności nie widzi Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jak mówił na antenie RMF FM, nie ma mowy, by wejście w życie programu mogło się opóźnić o trzy miesiące.
- Mają system, przecież zasiłki rodzinne, pomoc społeczna funkcjonuje znakomicie, więc dołożą trochę elementów, a 500+ jest bardzo prostym zasiłkiem – twierdzi.

Na pytanie, dlaczego samorządy domagają się przesunięcia terminu, odpowiedział: -
Bo chcą dostać pieniądze i dlatego narzekają, ale myślę, że jakby wzięły pod uwagę samorządy to, że ich mieszkańcy będą znacznie bogatsi, to też jest to ważne dla samorządów - mówił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wulkan 2016-01-27 13:08:39
    Kowalczyk zajmijcie się Rolnictwem bo nic nie robicie KatastrofaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA