REKLAMA

Hołdys: PiS okłada Polskę bejsbolem propagandy, Kukiz tańczy jak pajacyk

 • Autor: GP
 • 09 września 2016 12:27
Hołdys: PiS okłada Polskę bejsbolem propagandy, Kukiz tańczy jak pajacyk Zbigniew Hołdys nie widzi w KOD siły do działania, a hasła organizacji uważa za zbyt ogólnikowe. (fot.:wikipedia.org/GNU Free Documentation License 1.2)

• Muzyk i kompozytor Zbigniew Hołdys w internecie skomentował sytuację polityczną w Polsce. Artystę denerwuje polityka historyczna PiS.
• Pisze o "bejsbolu propagandy" w rękach formacji rządzącej, a opozycję oskarża o brak motywacji i pomysłu na przeciwdziałanie.
• Podobne słabości wytyka artysta Komitetowi Obrony Demokracji (KOD).
• "Indoktrynacja ruszyła pełną parą" konkluduje obszerną analizę Hołdys.

Muzyk Zbigniew Hołdys w czwartek (8 września) opublikował swój obszerny komentarz do rzeczywistości politycznej w Polsce. Artysta, który nie raz wypowiadał się publicznie o sytuacji w naszym kraju, jest zbulwersowany tym, co dzieje się w Warszawie.

Tekst można przeczytać na portalu pokazywarka.pl, jak i na portalu społecznościowym Facebook, na którym Hołdys zamieścił swoją ocenę.

Muzyk zaczyna od bezradności Pawła Adamowicza (prezydenta Gdańska), który nie jest rad z decyzji o połączeniu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z Muzeum Westerplatte. Pierwsza placówka jest budowana w Trójmieście.

Klasa polityczna nie zdaje egzaminu

Potem Hołdys wyraża swoją subiektywną opinię o polityce historycznej obecnie rządzących:

- PIS okłada Polskę bejzbolem propagandy, Kukiz tańczy mu w rytm jak pajacyk na sznurkach, a opozycja bezradnie rozkłada ręce. Za chwilę Macierewicz każe odczytać apel „poległych w Smoleńsku” u wrót krematorium w Auschwitz – i nie będzie żadnej mocnej reakcji, poza wyrażonym niesmakiem na ekranach telewizji. Wkurza mnie to od wielu tygodni.

Hołdys nie poprzestaje na tym, bo opozycję też w mocnych słowach krytykuje.

- Opozycja kwili. Nie walczy. Nie ma programu. Nie szturmuje. Ba, nawet nie ma odpowiedzi, ani utalentowanych mówców-specjalistów od ripost, ani wspaniałych nośnych argumentów, które popłynęłyby samodzielnie w stronę społeczeństwa i stanowiły zasiew pod ruch oporu. 

Obchody Sierpnia'80 bez Lecha Wałęsy

W następnych akapitach muzyk poddaje refleksji ostatnie dni sierpnia 2016 roku, gdy zobaczyliśmy jak Prawo i Sprawiedliwość będzie obchodzić rocznice historyczne z najnowszej historii Polski.

- W uroczystościach rocznicy Sierpnia Szydło nie wspomina ani słowem nazwiska Lecha Wałęsy. Dlaczego opozycja nie zorganizowała masowych pokazów filmu „Robotnicy ‘80”, gdzie z ekranu bije prawda o przebiegu strajku w 1980? Tam widać rolę Wałęsy, znakomite wystąpienia Andrzeja Gwiazdy i Anny Walentynowicz, Bogdana Lisa – i nie widać Kaczyńskich, bo ich tam nie było.

W kolejnych wersach mocno krytycznego tekstu wobec PiS artysta przypomina kluczowe wydarzenia ostatnich dni: premierę filmu "Smoleńsk", reformę edukacji, o której szczegóły apeluje opozycja.

Potem przytacza swoje przemyślenia o działalności Komitetu Obrony Demokracji.

- Wędruje ulicami coraz mniejszymi grupami, niekiedy w niejasnym celu, dla samego protestu bez tytułu, ktoś przemawia na placach o konieczności obrony demokracji, chwilami wydaje się, że ruch KOD jest coraz bardziej wątły, a na pewno nie ma żadnej projekcji na przyszłość.

Hołdys Kończy:

- Dziś w Polsce indoktrynacja ruszyła pełną parą. Żadna z grup opozycyjnych nie ma swoich oddziałów szybkiego reagowania. Od kilku miesięcy jesteśmy pojeni nową historią Polski.

Od lat zainteresowany polityką

Zbigniew Hołdys jest wokalistą, kompozytorem i instrumentalistą, który od lat 70. do lat 90. działał w muzycznej grupie Perfect, współtworzył tę grupę.

W latach 1988 do 1989 był redaktorem naczelnym muzycznego pisma Non Stop, w ramach którego próbował zmienić profil pisma na ogólnokulturalny, z elementami polityki. Zmiana nie została przyjęta przez odbiorców, co też wymusiło odejście Hołdysa z redakcji.

W 2012 podczas dyskusji nad przyjęciem przez Polskę umowy ACTA, która dotyczyła cenzury internetu, Hołdys poparł zapisy tego dokumentu. Był i jest przeciwnikiem piractwa internetowego, przeciwko któremu ten dokument był skierowany. To poparcie dla ACTA wywołało krytykę pod jego adresem.

W 2013 został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Regularnie komentuje sytuację polityczną w Polsce na łamach prasy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (14 komentarzy)

 • Olo 2016-10-14 14:01:13
  Jak to się dzieje że poniżej wpisały się same głupki? A może to jeden zacietrzewiony o wielu imionach?
 • zbycho 2016-09-11 00:39:38
  Przestań chlać wódę.Bo to ze chlejesz opisuja cie twoi znajomi.Poczytaj o celebrytach za Komuny
 • Edek 2016-09-10 13:39:32
  Do boro: Dać 500 zł dla Polaków to "walenie w rogi"!!!? Tak będzie pisał każdy antypolak!!! Bo POLACY mają inne ZDANIE!!! Nigdy więcej ZŁODZIEJSKICH rządów PO-PSL-SLD!!!
 • Tytus 2016-09-10 13:18:14
  Brak słów na temat BREDNIE!!! Dzięki Z.P. dewianci komuniści i SBecy ujawniają się SAMI!!! JAK można wspominać współpracownika SB BOLKA dzięki któremu komuniści i ich rodziny są poustawiani i rządzą tym krajem do dzieś!!! A od 1989r nie HONOROWAĆ ba nawet nie wspominać o tych którzy po 1945r. ODDALI ŹYCIE za POLSKĘ i WOLNOŚĆ tego KRAJU w walce z SOWIECKIM OKUPANTEM!!! BOLEK wcale nie ukrywa z kim TRZYMA i kto jest dlaniego WAŻNIEJSZY!!! Na pogrzebie swojego przełożonego (oprawcy i kata) jaruzelskiego oddał HOŁD i pogrzeb odbył się z Honorami Narodowymi-jaka HAŃBA i WSTYD !!! Nie wspominał o "Ince"i innych co za Polskę w bestialski sposób zamordowani zostali przez SB!!!
 • T1ger 2016-09-10 13:15:12
  Do boro: mówisz jakby poprzednia banda tego nie robiła.
 • T1ger 2016-09-10 13:14:06
  Hołdysowi się lewa kasa kończy. Pamiętamy ACTA. Ch*j w Kapeluszu mówi to, co gawiedź chce usłyszeć.
 • Grzegorz 2016-09-10 11:33:36
  "Drogi Zbyszku... Jeśli chcesz zobaczyć pajaca to spojrzyj w lustro. Zobaczysz w nim przy okazji salonowego manipulatora. Zgorzkniałą, jątrzącą pacynkę w pończosze na głowie i kłamcę (bądź ignoranta). Zanim zaczniesz oceniać to zdobądź się na minimum wysiłku i spojrzyj w tabelę sejmowych głosowań. Zobaczysz w nich, jak głosowałem. Zanim publicznie oczernisz mnie o "tańczenie na sznurku" to pokaż mi choć jeden taki "sznurek", jedną synekurę czy stanowisko, którą w zamian za rzekomy "taniec" dostałem od PiS (na marginesie - nigdy o taką nawet nie zabiegałem)". cyt "Ja wiem, że dla Ciebie nie do pojęcia jest fakt, ze ktoś NIE PLUJE na PiS. Bo żeby doznać tej "łaski" od Ciebie i salonów i zostac uznanym za opozycję należy mieszać z błotem Kaczyńskiego i obowiązkowo wyśmiewać film "Smoleńsk", nawet przed jego obejrzeniem. Wiem, że nie znajdziesz czasu na grzebanie w sejmowych ogłoszeniach więc oszczędzając Ci wysiłku wklejam swoje najważniejsze głosowania. Przeczytaj i pokaż mi te "sznurki" - skwitował słowa Hołdysa lider Kukiz'15, który do swojego wpisu dołączył także listę głosowań, które nie były po myśli Prawa i Sprawiedliwości.
 • Piotr 2016-09-10 08:24:32
  Zachowanie tego gościa to klasyczny przykład skutków skażenia organizmu wszelkimi używkami . Panie Hołdys ,- leczyć się trzeba a nie chorobliwie zacietrzewiać !!!
 • kornik52 2016-09-10 00:13:17
  Zbigniew Hołdys znany byl na warszawskim Muranowie juz w roku 1970 jako kapus i konfident. Kiedy przychodzil pod wierzbe kolo pomnika Bochaterow Getta to zmienialismy czesto temat. Nie znam nikogo kto by mu wtedy ufal! Jego przeciwienstwem byl s.p. Aldek Czystaw (Budka Suflera oraz Romuald i Roman)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA