REKLAMA

Ignacy Góra został prezesem Urzędu Transportu Kolejowego

  • Autor: PAP/AT
  • 24 listopada 2016 16:20
Ignacy Góra został prezesem Urzędu Transportu Kolejowego Ignacy Góra (fot.utk.gov.pl)

Ignacy Góra został powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko prezesa Urzędu Transportu Kolejowego - poinformował w komunikacie prasowym Urząd. Ignacy Góra pełnił obowiązki prezesa UTK od lutego br.

Od października 2013 roku Ignacy Góra był zatrudniony na stanowisku wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

"Dzięki osobistemu zaangażowaniu zlikwidował wieloletnie zaległości w wydawaniu świadectw dopuszczenia do eksploatacji urządzeń, budowli i pojazdów kolejowych. Przeprowadza wiele akcji edukacyjnych celem ciągłego podnoszenia kultury bezpieczeństwa, zwiększenia wiedzy podróżujących koleją i przestrzegania praw pasażerów w transporcie kolejowym" - podkreślono w komunikacie prasowym Urzędu.

Jak dodano, dzięki inicjatywie Góry ponad 120 przedstawicieli rynku kolejowego podpisało "Deklarację w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym", która zobowiązuje do traktowania bezpieczeństwa jako celu nadrzędnego.

W czerwcu 2016 r. Góra został powołany przez ministra rozwoju w skład Rady ds. Akredytacji przy Polskim Centrum Akredytacji.

Ignacy Góra ukończył Politechnikę Krakowską na kierunku mechanika i budowa maszyn - specjalność pojazdy szynowe oraz organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem, a także studia podyplomowe m.in. na Politechnice Śląskiej (Zintegrowane Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem) oraz Politechnice Krakowskiej (Nowoczesne Technologie Elektryczne w Transporcie).

Od początku kariery zawodowej jest związany z branżą kolejową. Jest autorem i współautorem wielu przepisów w zakresie bezpieczeństwa, eksploatacji i interoperacyjności oraz rozporządzeń dotyczących m.in. szkolenia na licencje i świadectwo maszynisty.

Ponadto, Góra brał udział w restrukturyzacji spółki PKP Cargo SA oraz realizacji strategii rządowej w zakresie realokacji majątku ruchomego w Grupie PKP. W latach 2005-2008 był przedstawicielem Grupy PKP w Community of European Railway and Infrastructure Companies.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA