REKLAMA

Ile wicepremier Morawiecki zarobił w BZ WBK?

  • Autor: money.pl
  • 07 stycznia 2016 13:31
Ile wicepremier Morawiecki zarobił w BZ WBK? Ze sprawozdań finansowych BZ WBK wynika, że Morawiecki zarobił brutto przez ostatnie 11 lat ponad 33,5 mln zł. (fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/premier.gov.pl)

Wicepremier Mateusz Morawiecki nie chciał sam ujawnić swoich zarobków, więc portal money.pl zrobił to za niego.

Mateusz Morawiecki pod koniec roku złożył w kancelarii premiera oświadczenie majątkowe, ale - choć dotąd robili to niemal wszyscy ministrowie - nie pozwolił na jego upublicznienie. Podobnie postąpiła Anna Streżyńska, minister cyfryzacji o czym szerzej pisaliśmy już tutaj: Morawiecki i Streżyńska nie ujawnili swoich majątków. Morawiecki senior zdziwiony.

Portal Money.pl wziął sprawy w swoje ręce i przygotował dane o majątku wicepremiera. Zaapelował tym samym, by jednak wiceminister pokazał, ile dokładnie zarobił jako wieloletni członek zarządu BZ WBK.

Ze sprawozdań finansowych banku wynika, że przez ostatnie 11 lat, Morawiecki jako członek zarządu BZ WBK zarobił ponad 33,5 mln zł. To kwota bez premii, jaką obecny wicepremier i minister rozwoju otrzymał lub otrzyma odchodząc z banku.

Obliczenia dotyczą tylko zarobków wicepremiera. Nie wiemy, ile wydawał, ani jak inwestował pieniądze. Swojego oświadczenia majątkowego na stronach rządu nie opublikowało zatem dwóch ministrów obecnego rządu. Dziś prawo nakazuje zrobić to posłom, urzędnikom czy samorządowcom. A jednym z najważniejszych osób w państwie już nie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Katon 2016-01-09 00:07:10
    Czekamy na opinie p.Wysockiego - certyfikowanego pogromcy banksterów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA