REKLAMA

Insp. Andrzej Szymczyk przejmuje obowiązki komendanta głównego policji

  • Autor: PAP/GP
  • 11 lutego 2016 14:29
Insp. Andrzej Szymczyk przejmuje obowiązki komendanta głównego policji Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak powołuje i odwołuje komendanta głównego policji. (fot. wikipedia.org)

W czwartek (11 lutego) podpisane zostało odwołanie insp. Zbigniewa Maja ze stanowiska komendanta głównego policji - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że obowiązki komendanta głównego policji przejmuje dotychczasowy pierwszy zastępca insp. Andrzej Szymczyk.

Insp. Maj poinformował wcześniej w czwartek, że zrezygnował ze stanowiska.

Błaszczak powiedział dziennikarzom w Sejmie, że doszedł do wniosku, że w tej sytuacji jedynym dobrym rozwiązaniem jest rekomendowanie premier Beacie Szydło odwołanie insp. Maja ze stanowiska komendanta głównego policji. Dlatego - dodał szef MSWiA - że nie może być wątpliwości co do komendanta głównego policji.

- Podpisane zostanie dzisiaj odwołanie Komendanta Głównego Policji. Sytuacja wymaga oczywiście dalszych wyjaśnień, ale decyzja, którą podjął inspektor Maj, jest decyzją uzasadnioną - powiedział Błaszczak. Dodał, że najważniejsze jest dobro służb, których zadaniem jest obrona wolności obywatelskich i bezpieczeństwa obywateli.

- Taką służbą jest policja. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona - powiedział szef MSWiA.

- Jeżeli nawet tak jest, że słyszymy o jakichś prowokacjach, to wszystko świadczy o tym, że należało te sprawę przeciąć, dlatego ta decyzja, która podjął insp. Maj jest decyzją uzasadnioną" - stwierdził Błaszczak.

Przeczytaj: PO o dymisji insp. Maja

Insp. Maj swoją decyzję uzasadniał prowokacją przygotowaną wobec niego przez byłych pracowników Biura Spraw Wewnętrznych, a rezygnację złożył, żeby nie obciążać całej formacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA