REKLAMA

Insp. Tomasz Michułka powołany do mazowieckiej komendy policji

  • Autor: PAP/GP
  • 09 lutego 2016 15:34
Insp. Tomasz Michułka powołany do mazowieckiej komendy policji Policjanci (fot.:Jakub Markiewicz/flickr.com/CC BY 2.0)

Insp. Tomasz Michułka jest od wtorku (9 lutego) szefem mazowieckiej policji. Zastąpił insp. Rafała Korczaka, który został odwołany z tego stanowiska przez ministra spraw wewnętrznych. Michułka od stycznia pełnił obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.

Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji kom. Alicja Śledziona, we wtorek (9 lutego) nowy komendant przejął obowiązki kierowania komendą od swojego poprzednika. Michułkę - na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu - powołał minister spraw wewnętrznych na wniosek komendanta głównego policji. Dzień wcześniej ze stanowiska szefa mazowieckiej policji odwołany został insp. Rafał Korczak.

Tomasz Michułka ma 45 lat. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu i Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Do policji wstąpił w 1995 r. Od początku związany był z pionem kryminalnym. Służbę rozpoczynał jako asystent Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego w Komendzie Rejonowej Policji Łódź-Górna. W 2000 r. został kierownikiem sekcji II Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi, następnie był naczelnikiem Sekcji Kryminalnej IV Komisariatu KMP w Łodzi. Od 2005 r. piastował stanowisko z-cy naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. Od 2007 r. był naczelnikiem Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. W lutym 2014 r. został powołany na stanowisko pierwszego zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. Od stycznia pełnił obowiązki szefa łódzkiej komendy wojewódzkiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA