REKLAMA

Instytut im. Bronisława Komorowskiego zacznie działać 15 stycznia

 • Autor: PAP/GP
 • 14 stycznia 2016 17:51
Instytut im. Bronisława Komorowskiego zacznie działać 15 stycznia Bronisław Komorowski (fot. Parlament Europejski/flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0)

· Były prezydent Bronisław Komorowski zainauguruje w piątek (15 stycznia) działalność instytutu swojego imienia.
· Instytut będzie fundacją, która ma wspierać działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w Polsce i w Europie.

Bronisław Komorowski zapowiadał, że instytut będzie narzędziem służącym temu, aby niektóre problemy czynić przedmiotem debaty publicznej, także debaty politycznej. Jak podkreślał, w ramach zaangażowania w politykę międzynarodową instytut będzie też działać na rzecz przyjaznych relacji z Ukrainą i wspierania reform w tym kraju.

Fundacja została zarejestrowana w sądzie w sierpniu 2015 roku.

Jak poinformowano na profilu instytutu na jednym z portali społecznościowych, do zadań fundacji należy m.in. wspieranie działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w Polsce i w Europie w wymiarze politycznym, militarnym, gospodarczym oraz społecznym.

Prezesem fundacji jest były prezydencki minister, obecnie senator PO Sławomir Rybicki. Wiceprezesem jest szef gabinetu w kancelarii Komorowskiego Paweł Lisiewicz. W skład rady fundacji wchodzą z kolei prezydenccy ministrowie: Olgierd Dziekoński i Jacek Michałowski oraz dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie Tadeusz Zielniewicz.

Założenie instytutu Bronisław Komorowski zapowiedział we Lwowie w lipcu 2015 roku, po przegranych wyborach prezydenckich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Leszek 2016-11-17 22:28:11
  Do Ślązak : Chyba największy IDIOTA-SZOGUN!!! ... " Łączę się w BULU i NADZIEJI!!! Taki WSTYD!
 • Ślązak 2016-01-17 01:12:53
  To był dobry Prezydent . Wielka szkoda , że tak się stało . To co obecny Prezydent Państwa PIS robi niszczy nasze państwo .
 • Jol 2016-01-15 10:44:53
  ten bul niech już zniknie, znowu się gdzieś pcha, żal...
 • CdA 2016-01-14 19:30:36
  Mam nadzieję że w owym instytucie znajdzie się dział ortografii i savoir vireREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA