REKLAMA

Internauci chcą odebrania Andrzejowi Dudzie tytułu naukowego. Uruchomili petycję

 • Autor: Anna Trojanowska
 • 29 grudnia 2015 10:44
Internauci chcą odebrania Andrzejowi Dudzie tytułu naukowego. Uruchomili petycję Internauci uruchomili petycję z prośbą o odebranie prezydentowi tytułu naukkowego (Andrzej Duda, fot.facebook.com/andrzejduda)

Internauci uruchomili petycję do Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z prośbą o odebranie prezydentowi Andrzejowi Dudzie tytułu Doktora Nauk Prawnych.

Petycja związana jest z podpisaniem przez prezydenta nowelizacji ustawy dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego.

Odebrać tytuł naukowy prezydentowi

- W związku z nieustającym łamaniem postanowień konstytucji RP przez sprawującego urząd Prezydenta RP pana Andrzeja Dudę, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego, legitymującego się tytułem Doktora Nauk Prawnych nadanym przez tą uczelnię, Wzywamy Senat Uczelni do odebrania mu tego tytułu, aby nie mógł nim legitymizować swoich bezprawnych poczynań - informują pomysłodawcy inicjatywy.

Pod petycją podpisuje się coraz więcej internautów. Aby wyrazić swoje poparcie dla inicjatywy wystarczy zalogować się w systemie, a następnie wysłać swój adres mailowy jako "podpis".

Podpisy internautów (fot.avaaz.org)

Uczelnia skrytykowała Dudę

Wcześniej sama uczelnia skrytykowała prezydenta Andrzeja Dudę.

– Rada Wydziału Prawa i Administracji UJ wyraża głęboki niepokój, związany z wydarzeniami wywołanymi przez najwyższe organy państwa – pisała Rada Wydziału w piśmie skierowanym do prezydenta.

– Zwracamy się do pana prezydenta, absolwenta naszego Wydziału i członka wspólnoty akademickiej UJ, o uszanowanie wartości, których Krakowska Wszechnica jest strażnikiem: prawa i wolności obywatelskiej. Apelujemy o niezwłoczne podjęcie działań, które nie dopuszczą do trwałego zachwiania równowagi między władzą sądowniczą a władzami ustawodawczą i wykonawczą. Mamy nadzieję, że wypełni pan swój obowiązek Strażnika Konstytucji i Polski jako demokratycznego państwa prawa – apelowała Rada Wydziału.

 

Pismo Rady Wydziału

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Tadeusz 2015-12-29 16:29:43
  " świnie oderwane od koryta " już nie wiedzą co wymyślać, aby ubliżyć komukolwiek myślącemu inaczej niż ONI po prostu, żałosne ciekawe gdzie byli wtedy gdy PO i PSL mieli ludzi za nic, a teraz nagle wielce oburzeni
 • JanMarian 2015-12-29 16:01:02
  Sam wniosek świadczy o kompletnej ignorancji wnioskodawców. Prezydentowi nie można odebrać tytułu naukowego, gdyż go nie posiada. Pan Prezydent posiada stopień naukowy. pozdrawiam.
 • ed 2015-12-29 14:18:51
  Do jowinian: a kto Ci bronił zainicjować taką akcję? Minimum wysiłku i być może miałbyś rezultat. A tak, tylko stukasz bezproduktywnie w klawiaturę.
 • jowinian 2015-12-29 11:43:09
  Małostkowość tych ludzi szokuje. Dlaczego nie chcieli odebrać magisterium Komorowskiemu za błędy ortograficzne i językowe?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA