REKLAMA

IPN ma nowego szefa kolegium. Wybrano Jana Drausa

  • Autor: GP
  • 28 czerwca 2016 10:29
IPN ma nowego szefa kolegium. Wybrano Jana Drausa Marszałek Sejmu w towarzystwie członkó kolegium IPN. Skład ciałą zmienił się po nowelizacji, którą w maju przyjął Sejm. (fot.:twitter.com/MarekKuchcinski)

• Kolegium IPN wybrało historyka Jana Drausa na przewodniczącego.
• Ciało to przywrócono do istnienia wraz z nowelizacją przepisów regulujących działanie Instytutu.

W Sejmie (28 czerwca) zebrało się nowo wybrane kolegium IPN. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który towarzyszył wybranym poinformował na Twitterze, że kolegium na swojego przewodniczącego wybrało, jednogłośnie prof. Jana Drausa.

W centrum Marek Kuchciński, najbardziej po prawej Sławomir Cenckiewicz, źródło: twitter.com/MarekKuchcinski

Jan Draus jest urodzonym w 1952 roku historykiem. Miał w swojej karierze działacza społecznego epizod zasiadania w Senacie, od 1991 roku do 1993 roku był senatorem II kadencji. Od 1999 do 2011 i ponownie od 2016 był członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

Draus jest wychowankiem i absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Udaną karierę naukową zwieńczył doktoratem  w 1981 roku, w 2000 roku uzyskał tytuł profesora nauk humanistycznych.

Kolegium IPN to ciało, które w okresie rządów PO-PSL zlikwidowano. PiS przywrócił je do istnienia w nowej wersji ustawy o IPN, którą przegłosowano w ostatnich miesiącach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA