REKLAMA

Izraelski minister edukacji: Rząd Polski anulował moją wizytę w tym kraju

  • Autor: PAP/JS
  • 05 lutego 2018 22:14
Izraelski minister edukacji: Rząd Polski anulował moją wizytę w tym kraju Według doniesień izraelskich mediów minister miał w środę (7 lutego) złożyć wizytę w Polsce. (fot. pixabay.com)

Izraelski minister edukacji Naftali Bennett, który miał przyjechać do Polski, napisał w  oświadczeniu, że rząd w Warszawie tę wizytę anulował. Wcześniej rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała, że do wizyty ministra nie dojdzie.

Według doniesień izraelskich mediów minister miał w środę (7 lutego) złożyć wizytę w Polsce.

"Polski rząd odwołał moją wizytę, ponieważ wspomniałem o zbrodniach jego ludu. Jestem zaszczycony" - napisał Bennett.

Anglojęzyczny portal Times of Israel podał, że minister zapowiadał, iż podczas wizyty w Polsce będzie mówił o udziale Polaków w mordowaniu Żydów: "Jestem zdeterminowany, by wyraźnie powiedzieć to, co historia już udowodniła - polski naród miał swój udowodniony udział w mordowaniu Żydów w czasie Holokaustu".

Minister oświadczył też, że wierzy, że można "zakończyć obecny konflikt z polskim rządem na drodze dialogu, a nie wymienianych w mediach oświadczeń".

Jak podawały media izraelskie Bennet podczas wizyty w Polsce miał się spotkać z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, z polskimi studentami oraz udać pod Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie.

Bennett jest ministrem i przywódcą prawicowej, ortodoksyjnej partii Żydowski Dom.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA