REKLAMA

Ja zastąpię Beatę Szydło? Morawiecki: "To kompletne bzdury"

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 29 kwietnia 2016 10:02
Ja zastąpię Beatę Szydło? Morawiecki: "To kompletne bzdury" Morawiecki mówił o ekonomicznych efektach programu "Rodzina 500 plus". Stwierdził, że w tym roku na rynek wpłynie ok. 17 mld zł, w przyszłym powyżej 20 mld (fot. twitter/KPRM)

• - Po raz 18 chętnie zdementuję informację dotyczącą tego, że miałbym zastąpić premier Beatę Szydło na stanowisku. To kompletne bzdury - mówił minister Mateusz Morawiecki.
• Zapowiedział też plan budowy polskich oszczędności.

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Polsat News zdementował informacje o tym, że miałby zastąpić na stanowisku premiera Beatę Szydło.

- To kompletne bzdury. Jestem członkiem rządu premier Beaty Szydło, ministrem rozwoju. Bardzo dobrze czuję się w tej roli. Mam wiele wyzwań przed sobą - mówił.

Dodał, że Beata Szydło dobrze zarządza całą "drużyną". - Cieszę się, że jestem częścią tego zespołu - dodał.

Pytany o ewentualne zmiany w składzie rządu w przyszłości wyraził nadzieję, że nie nastąpią. - Jest to rząd dobrej zmiany, pani premier kieruje rządem w bardzo dobry sposób - powiedział.

Wicepremier komentował także program 500 plus. Minister Elżbieta Rafalska poinformowała w czwartek (28 kwietnia), że Polacy złożyli już 2 mln wniosków w ramach programu. To, jak powiedziała, 75 proc. wniosków, na które liczy rząd.

Minister Elżbieta Rafalska poinformowała wczoraj (28 kwietnia), że Polacy złożyli już 2 mln wniosków w ramach programu 500 plus (fot. mrpips)

Mateusz Morawiecki pytany o to, czy tych wniosków może być niej, niż się spodziewano, powiedział, że istnieje taka możliwość. - Tak się może zdarzyć. Wcale byśmy się z tego nie cieszyli, bo to by oznaczało, że jest mniej dzieci niż nam się wydawało. To może na przykład oznaczać, że więcej Polaków wyjechało z kraju niż myśleliśmy - mówił.

Zapewnił, że na ten program pieniądze na pewno się znajdą.

Morawiecki mówił również o ekonomicznych efektach programu "Rodzina 500 plus". Stwierdził, że w tym roku na rynek wpłynie ok. 17 mld zł, w przyszłym powyżej 20 mld.

- Na pewno zwiększy się popyt konsumpcyjny. Liczę na to, że jak najwięcej środków pójdzie na zabezpieczenie najpotrzebniejszych spraw dla Polaków, ale z drugiej strony mam nadzieję, że trochę przełoży się to również na oszczędności , bo tego dramatycznie brakuje nam w makroekonomicznym obrazku kraju. W ciągu kilku miesięcy zaproponujemy plan budowy polskich oszczędności. To bardzo ważna rzecz - podkreślił.

Pytany o to, czy zapowiadane przez rząd obniżenie wieku emerytalnego i podwyższenie kwoty wolnej od podatku nie zrujnuje budżetu państwa stwierdził, że "PiS jest bardzo poważną ekipą i wszystko dokładnie liczy".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kuruc 2016-05-01 22:59:58
    A kiedy wyjaśni czy jest członkiem Opus Dei. To znacznie ważniejsze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA