REKLAMA

Jacek Czaputowicz: To, co wydarzyło się w Smoleńsku, nazywam katastrofą

  • Autor: PAP/JS
  • 28 marca 2018 22:17
Jacek Czaputowicz: To, co wydarzyło się w Smoleńsku, nazywam katastrofą Czaputowicz pytany w TVN24, czy jego zdaniem w 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu odparł, że nie jest w stanie tego ocenić (Jacek Czaputowicz, fot.msz.gov.pl/Tymon Markowski)

Ja używam słowa "katastrofa" - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz, pytany, czy jego zdaniem 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu. Przede wszystkim poczekajmy na zakończenie śledztwa po naszej stronie - podkreślił.

Czaputowicz pytany w TVN24, czy jego zdaniem w 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu odparł, że nie jest w stanie tego ocenić. "Ja używam słowa, że to była katastrofa. Poczekajmy na zakończenie śledztwa po naszej stornie przede wszystkim" - podkreślił.

Pytany, kiedy ostatni raz rozmawiał z szefem MSZ Rosji na temat zwrotu wraku Tu-154M, minister SZ odpowiedział, że rosyjski minister spraw zagranicznych nie jest osobą, z którą często rozmawia. "Rozmawiałem chwilę na Radzie Bezpieczeństwa ONZ, ale z ambasadorem Rosji w Warszawie. Rozmawiałem na ten temat, powiedziałem, że oczekujemy tego, jest to kwestia prawna, kwestia też pewna etyczna, moralna, że to jest nasza własność" - mówił Czaputowicz.

Jak relacjonował, ambasador odpowiedział "to, co zawsze". "Że śledztwo trwa w Rosji, że oczekują zakończenia śledztwa w Polsce i dlatego te dowody, jak on to określił, muszą pozostać w Rosji" - powiedział Czaputowicz. Jego zdaniem sprawa Skripala pokazuje, że argumenty Rosji są czasami "pozorne". "Nie chcą oddać tego wraku" - ocenił minister.

Siergiej Skripal oraz towarzysząca mu córka Julia 4 marca trafili do szpitala w stanie krytycznym, gdy stracili przytomność w Salisbury w Wielkiej Brytanii. W toku śledztwa, prowadzonego z udziałem m.in. policyjnych sił antyterrorystycznych i wojskowych ekspertów ds. broni chemicznej, odkryto, że do próby otrucia wykorzystano produkowaną w Rosji broń chemiczną typu Nowiczok.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pancerna brzoza 2018-03-29 12:56:44
    Podpadł pan prezesowi. Słowo katastrofa w odniesieniu do Smoleńska jest niepoprawne politycznie. Przecież pan prezes uznał, że to zamach i wszyscy muszą się do tego dostosować.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA