REKLAMA

Jacek Kurski, Magdalena Paczuska: Kto prezesem TVP, a kto szefem programów informacyjnych?

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 31 grudnia 2015 16:13
Jacek Kurski, Magdalena Paczuska: Kto prezesem TVP, a kto szefem programów informacyjnych? Jacek Kurski jest niemal pewnym kandydatem na prezesa TVP (fot. jacekkurski.blogspot.com)

Jak wynika z nieoficjalnych informacji „Presserwisu”, szefową programów informacyjnych Telewizji Polskiej po wejściu w życie nowelizacji ustawy medialnej ma zostać Marzena Paczuska. Stanowisko prezesa Telewizji Polskiej ma natomiast objąć Jacek Kurski.

Sejm uchwalił w środę, 30 grudnia, nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zakłada m.in. wygaśnięcie mandatów dotychczasowych władz Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia.

W mediach spekuluje się już na temat ich następców. Z nieoficjalnych informacji wynika, że  szefową programów informacyjnych Telewizji Polskiej zostanie Marzena Paczuska, natomiast prezesem TVP będzie Jacek Kurski.

Marzena Paczuska w październiku 2009 roku pełniła obowiązki redaktora naczelnego „Wiadomości”, w 2010 roku rozpoczęła pracę w redakcji reportażu Programu 1 Telewizji Polskiej jako redaktor prowadząca.

Zastępcą Paczuskiej, odpowiedzialnym za kanał TVP Info, ma być, według informacji „Presserwisu”, Marek Pyza, dziennikarz tygodnika „W Sieci”. On sam jednak stanowczo temu zaprzeczył.

Pewnym wydaje się natomiast kandydat na prezesa TVP. Ma nim zostać Jacek Kurski, obecnie podsekretarz stanu w ministerstwie kultury. Dla przypomnienia, Jacek Kurski z wykształcenia jest ekonomistą, był posłem na Sejm V i VI kadencji, a w latach 2009-2014 posłem do Parlamentu Europejskiego VII kadencji.

Takie ewentualne posunięcia kadrowe ostro krytykują politycy opozycji. Marek Sawicki, wiceprzewodniczący klubu PSL i były minister rolnictwa, w radiowej Trójce stwierdził, że Kurski, „wyrzucony z PiS i funkcjonujący na pograniczu Zjednoczonej Prawicy będzie bardzo dobrym wykonawcą poleceń i decyzji prezesa PiS”.

Paweł Kukiz, w programie „Jeden na jeden” zapytany przez Bogdana Rymanowskiego, jak ocenia pomysł, by szefem TVP został Jacek Kurski, powiedział: „Widzę masarnię w tym momencie, to z całą pewnością. Rzeźnik, a co pan myśli, że co, altruista? Będzie robił w TVP to, co robiła Platforma, kiedy następowała po partii Kurskiego – mówił lider ruchu Kukiz’15.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • lool 2016-01-12 21:16:58
  Prosze o normalne programy i filmy w telewizji zmiecie to nie bede płacic za abonament za ogladanie tych programów przez dosyc boso przez swiat ohyda czterej pancerni ochyda klos ochyda Chłopi ochyda oglądam to przez 20 lat chce innych filmów ci co wyswietlaja te filmy i w nich wystepoja niech je sami ogladaja nie ogladam telewizji to wielki gnój
 • wyzwolona 2016-01-03 10:29:03
  Wreszcie jestem wyzwolona z tego jadu i braku etyki i prawdy dziennikarzy kłamców . teraz będzie dopiero rzetelnie i uczciwie, a ty Wiesław bzdury piszesz , widocznie nie masz zielonego pojęcia jak media funkcjonowały w PRL ??????
 • Wolny 2016-01-01 16:37:33
  Brawo.Żegnam.panowie kraśko,lis i wiele innych pań i panów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA