REKLAMA

Jacek Kurski nowym prezesem TVP. Konkurs rozstrzygnięty

 • Autor: PAP/AT
 • 12 października 2016 14:44
Jacek Kurski nowym prezesem TVP. Konkurs rozstrzygnięty Jacek Kurski (fot.youtube)

Jacek Kurski wygrał konkurs na nowego prezesa telewizji publicznej - poinformował przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Jak podał, czworo członków RMN - on sam, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Grzegorz Podżorny - głosowało za kandydaturą Kurskiego; przeciw był Juliusz Braun.

W konkursie na nowego prezesa TVP złożono 23 oferty, z czego do drugiego etapu, po spełnieniu warunków formalnych, przeszło 18 kandydatów. Spośród nich do finału wyłoniono cztery osoby: poza Kurskim także dyrektor TV Biełsat Agnieszkę Romaszewską-Guzy, prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztofa Skowrońskiego oraz reżysera Bogdana Czajkowskiego.

W piątek w Sejmie odbył się trzeci etap konkursu, który polegał na rozmowie kandydatów z członkami Rady Mediów Narodowych m.in. na temat wizji telewizji publicznej i sposób realizacji misji publicznej. W środę członkowie RMN głosowali nad kandydaturami finalistów konkursu.

"Jacek Kurski zaprezentował bardzo ciekawy, dynamiczny program działania telewizji" - powiedział w środę przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański po tym jak ogłosił, że Kurski wygrał konkurs na nowego prezesa TVP.

Czabański pogratulował wyboru Kurskiemu. "Osobiście cieszy mnie to, że Jacek Kurski wyciągnął wnioski z różnych uwag, które słyszał z różnych stron i zaprezentował bardzo ciekawy, dynamiczny program działania telewizji. Szczególnie mnie cieszy, że ta jego dynamika będzie służyła wspieraniu tego, co jest najważniejsze dla mediów publicznych, mianowicie uszczelnieniu abonamentu" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Danka 2016-10-23 14:39:30
  Do jurek dziwisz: kup sobie jeszcze kota będziesz mądrzejszy !!!
 • Prokurator z Podkarpacia 2016-10-12 20:54:38
  Teraz pora aby zmienił nazwisko - z Kurski na Kaczy.
 • jurek dziwisz 2016-10-12 15:00:24
  jestem zaskoczony to niesamowite jak można wybrać najlepszego kandydata.To świetny fachowiec i praktyk.Dzięki niemu dużo czytam,często spaceruję z psem, rozmawiam z żoną.Jeszcze raz dziękuję nawet za prąd który oszczędzam.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA