REKLAMA

Jacek Kurski o Piotrze Kraśce, naprawie TVP i życiu bez polityki

  • Autor: GP
  • 14 marca 2016 09:55
Jacek Kurski o Piotrze Kraśce, naprawie TVP i życiu bez polityki Jacek Kurski w czasie wystąpienia w Parlamencie Europejskim. (fot.: Parlament Europejski/flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0)

• Jacek Kurski w wywiadzie prasowym opisuje jak trudno mu było odejść z polityki.
• Podkreśla, dlaczego wybrano go na prezesa TVP i jak chce naprawić Telewizję Polską.
• Opisuje jak rozstawał się z dziennikarzami, którzy przez lata byli kojarzeni z TVP. Przytacza jak pożegnał się z Piotrem Kraśko, który odchodził z Wiadomości.

Jacek Kurski udzielił wywiadu portalowi Fakt.pl. Mówił o swojej sytuacji prezesa TVP i drodze, która go do tej funkcji zaprowadziła. W rozmowie Kurski zaznacza, jak bardzo dotknęło go rozejście się jego drogi z PiS, dlaczego wybrano go jako reformatora TVP oraz jak z Telewizji Polskiej odszedł Piotr Kraśko. Dziennikarz wiele lat prowadził redakcję Wiadomości.

- Gdy wyleciałem z polityki myślałem, że świat się skończył - odpowiadał prezes Kurski na pytanie o "polityczny niebyt" w jakim się znalazł, gdy wygasł jego mandat europosła, a Jarosław Kaczyński nie dał mu miejsca na listach PiS do Sejmu. - Nie mogłem się z tym pogodzić. Ale przemyślałem wiele rzeczy, naprawiłem co tylko mogłem. Karta się odwróciła. Szczęście przychodzi, gdy człowiek kompletnie się tego nie spodziewa. 

Kurski zwraca uwagę, że właśnie w telewizji znalazł swoje powołanie. Kocha tę pracę, a jego doświadczenie i polityczne, i dziennikarskie sprawia, że nadaje się na to stanowisko. Ocenił swoje sukcesy, choć zastrzegł, że to wstępna opinia.

Przeczytaj: Prezydent jedzie do Czech

- (Naprawianie TVP- red.) idzie dość dobrze, ale nie mnie to oceniać - były polityk zaznacza, że zadanie prezesowania TVP traktuje bardzo poważnie.

O odejściu z redakcji Wiadomości i z TVP Piotra Kraśki, Kurski mówi tak:

- Rozstania nastąpiły absolutnie aksamitnie - zaznacza prezes TVP, mówiąc o rozstaniu się z szeregiem postaci TVP. - Do Piotra Kraśki nawet zadzwoniłem i ucięliśmy sobie miłą rozmowę. Mówił, że nie ma o nic pretensji. Szanujemy się wzajemnie.

- Wielu dyrektorów regionalnych było mi wdzięcznych za rozstanie z klasą. Poprzednio, gdy ich ktoś wyrzucał, tylko faksy wypluwały wypowiedzenia.

Jacek Kurski broni w wywiadzie swojej polityki informacyjnej i kadrowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA