REKLAMA

Jacek Kurski wiceministrem kultury. Tylko tymczasowo

  • Autor: PAP/AT
  • 20 listopada 2015 11:09
Jacek Kurski wiceministrem kultury. Tylko tymczasowo Jacek Kurski będzie wiceministrem kultury do pomocy przy analizie struktury ministerialnej (Jacek Kurski, fot.jacekkurski.blogspot.com)

Minister kultury prof. Piotr Gliński poinformował, że Jacek Kurski zostanie powołany na funkcję wiceministra. Jednak tylko na "krótki czas".

Gliński zapowiedział na piątek (20 listopada) powołanie kolejnych podsekretarzy w swoim resorcie, w tym: Wandy Zwinogrodzkiej, która ma odpowiadać m.in. za teatry, środowiska artystyczne oraz edukację artystyczną, a także Magdaleny Gawin, która zajmie się narodowymi instytucjami kultury i zabytkami. Gliński przypomniał, że powołał już jednego wiceministra - Jarosława Sellina.

Szef resortu kultury poinformował, że na funkcję wiceministra zostanie powołany również - "na krótki czas, do pomocy przy restrukturyzacji, a raczej analizie takiej struktury ministerialnej" - Jacek Kurski, były polityk PiS, a potem Solidarnej Polski.

Pytany, dlaczego tylko na krótki czas, minister odpowiedział, że "przewidujemy pewne zadania do zrealizowania, takie trochę ekstraordynaryjne - właśnie analiza struktury ministerstwa, funkcjonowania ministerstwa".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA