REKLAMA

Jacek Protasiewicz odwołał się od decyzji o wykluczeniu go z PO

  • Autor: PAP/JS
  • 17 sierpnia 2016 12:29
Jacek Protasiewicz odwołał się od decyzji o wykluczeniu go z PO Poseł Jacek Protasiewicz odwołał się od decyzji zarządu partii o wykluczeniu go z Platformy Obywatelskiej (fot. youtube.com)

• Poseł Jacek Protasiewicz odwołał się od decyzji zarządu partii o wykluczeniu go z Platformy Obywatelskiej.
• Jego odwołaniem zajmie się teraz krajowy sąd koleżeński PO.

Protasiewicz w piśmie adresowanym do zarządu Platformy napisał, że wnioskuje o odwołane od uchwały o jego wykluczeniu z partii. Jak dodał, prosi też o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia, zawierającego wyjaśnienie, jakie okoliczności oraz argumenty wpłynęły na zaproponowanie i przegłosowanie uchwały o jego wykluczeniu z partii.

Czytaj też: Siemoniak: Papier jest cierpliwy, przyjmie wszystko. Gorzej z realizacją planów

- Złożyłem dziś odwołanie od uchwały zarządu o wykluczenie oraz wniosek o doręczenie mi na piśmie uzasadnienia tej uchwały - powiedział Protasiewicz. Jak mówił, w piśmie, które otrzymał, znalazła się informacja, że powodem podjęcia decyzji przez zarząd PO jest jego działanie na szkodę partii, ale - jak zastrzegł - zabrakło szerszego uzasadnienia, jakie są powody jego wykluczenia z PO.

Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski powiedział, że kwestią odwołania od decyzji zarządu PO zajmie się krajowy sąd koleżeński partii. - W tej sprawie zarząd partii nie będzie się już wypowiadał, zgodnie ze statutem, odwołaniem zajmie się krajowy sąd koleżeński i to on wysłucha argumentów, które ma poseł Protasiewicz - wyjaśnił. Jak dodał, nie przewiduje, żeby decyzja zapadła szybko.

Przewodnicząca krajowego sądu koleżeńskiego PO Halina Rozpondek powiedziała, że sąd koleżeński kwestią odwołania Protasiewicza zajmie się we wrześniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA