REKLAMA

Jacek Sariusz-Wolski z PO do rządu PiS? Pitera: Zadałam mu to pytanie wprost

  • Autor: GP
  • 02 marca 2017 10:24
Jacek Sariusz-Wolski z PO do rządu PiS? Pitera: Zadałam mu to pytanie wprost Europoseł miał się oddalać od PO od dłuższego czasu, a w efekcie miał nawet trafić do MSZ. (fot.:Uniwersytet Łódzki/youtube.com)

• Jacek Sariusz-Wolski (PO) nie kontaktuje się z dziennikarzami ani też z kolegami z Platformy. Aktywny jest za to na Twitterze.
• - Były plotki objęcia przez niego teki ministra spraw zagranicznych w miejsce pana Witolda Waszczykowskiego - powiedziała o omawianej przyszłości europosła inna reprezentantka PO w Brukseli Julia Pitera.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Julia Pitera stwierdziła, że przepaść między Jackiem Saryuszem-Wolskim a Platformą Obywatelską od tygodni była zauważalna. W czwartek rano (2 marca) koledzy partyjni nadal nie byli w stanie się z nim skontaktować.

Choć polityk typowany jako zastępca Donalda Tuska był w pewnym sensie aktywny - twittował np. w środę o żołnierzach niezłomnych.

- Mamy co tydzień spotkania naszej delegacji w Parlamencie Europejskim - mówiła o tym co działo się w Brukseli i wokół osoby Jacka Saryusza-Wolskiego Julia Pitera. W "Radiu ZET" w czwartek (2 marca) europosłanka PO podkreśliła, że sytuacja się komplikowała od pewnego czasu. - Były plotki objęcia przez niego teki ministra spraw zagranicznych w miejsce pana Witolda Waszczykowskiego. Zadałam mu to pytanie wprost. Jeśli mamy się bronić przed takimi spekulacjami to musimy znać prawdę.

Odpowiedź Saryusza-Wolskiego Piterę rozbawiła. - (Odpowiedź) była dość zabawna - powiedziała poseł. - Stwierdził, że sprawdzał źródło tych plotek w samym MSZ. Nie wiem, co to miało znaczyć.

Poseł Pitera akcentowała rozbieżność w ocenie polityki delegacji polskiej PO w Brukseli i samego zainteresowanego. Saryusz-Wolski nie był entuzjastą ostatnich politycznych posunięć Donalda Tuska. - Miałam wrażenie, że działania Jacka Saryusza-Wolskiego są dziwne.

Dopytywana o ostatni kontakt z potencjalnym zastępcą Donalda Tuska poseł ze śmiechem w głosie stwierdziła: - Ulotnił się. Jest człowiekiem postawnym, ale zniknął jak kamfora - powiedziała.

Sytuacja w Brukseli jest zdominowana rozgrywką personalną, której elementem jest przyszłość stanowiska szefa Rady Europejskiej. Decyzje mają zapaść w początku marca, najprawdopodobniej 9. Jedynym oficjalnym kandydatem jest Donald Tusk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • re 2017-03-02 11:37:50
    Zdrajców należy wywalać na zbity pysk.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA