REKLAMA

Jacek Saryusz-Wolski gotów stanąć przeciw Tuskowi w wyborach prezydenckich

  • Autor: PAP/JS
  • 20 listopada 2017 15:56
Jacek Saryusz-Wolski gotów stanąć przeciw Tuskowi w wyborach prezydenckich Jacek Saryusz-Wolski "zgłasza gotowość stanięcia w szranki, w obronie honoru Najjaśniejszej (fot. mat.prasowe)

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski wyraził gotowość do startu w wyborach prezydenckich, jeśli o urząd ten będzie się ubiegał również szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

"Jeszcze wczoraj by mi to na myśl nie przyszło, ale jeśli ta postać poważy się ubiegać o urząd Prezydenta RP, zgłaszam gotowość stanięcia w szranki, w obronie honoru Najjaśniejszej" - napisał na Twitterze Saryusz-Wolski.

Wcześniej krytykował Tuska, nazywając jego wpis w sprawie Polski "donosem nielicującym z urzędem" przewodniczącego Rady Europejskiej. Saryusz-Wolski, były europoseł PO, został zmuszony do odejścia z Platformy, gdy zgodził się być kontrkandydatem Tuska w wyborach na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej.

W niedzielę (19 listopada) Tusk napisał na swoim prywatnym koncie na Twitterze: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Megan 2017-11-21 12:16:00
    Oj boją się pisiory powrotu Tuska. Pamiętają jak poleciały im sondaże po jego słynnej "porażce" 27:1. Napisał chłop parę zdań szczerej prawdy o polityce "dobrej zmiany", a już tyle lamentów. Nawet Saryusz-Wolski jest na posterunku. Jeżeli tylko Tuskowi zechce się wchodzić ponownie w to nasze kochane bagienko, na pewno wygra wybory prezydenckie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA