REKLAMA

Jacek Saryusz-Wolski o Donaldzie Tusku: "Co za szmata"

 • Autor: pt
 • 12 czerwca 2017 11:50
Jacek Saryusz-Wolski o Donaldzie Tusku: "Co za szmata" Jacek Saryusz-Wolski (fot. mat.prasowe)

Jacek Saryusz-Wolski udzielił pierwszego wywiadu od czasu wyborów przewodniczącego Rady Europejskiej. Europoseł bardzo ostro wypowiada się o Donaldzie Tusku, używając słów „co za szmata”.

Saryusz-Wolski stwierdził w rozmowie z tygodnikiem „w Sieci”, że Rada Europejska nie powinna była wybierać przewodniczącego bez wsparcia kraju macierzystego.

- Sam wspierałem elekcję Donalda Tuska na pierwszą połowę kadencji. Ale po przekroczeniu tej granicy zgodziłem się na propozycję Jarosława Kaczyńskiego. Szedłem na druty, choć wielu mówiło: „Nie rozumiemy”. Chodziło o to, aby rejtanowskim gestem przeciwstawić się biczowaniu Polski oraz by nie było sytuacji, w której Polska nawet nie może zgłosić weta i odciąć się od tej, dla niej nie do zaakceptowania, kandydatury. A był taki zamiar, by przeprowadzić wybór po cichu, okólnikiem, ponad głową Polski - powiedział Saryusz-Wolski.

Europoseł wprost mówi, że Donald Tusk działa na szkodę Polski.

- Byłem na sali plenarnej, kiedy Donald Tusk poparł procedurę Komisji Europejskiej prowadzącą do sankcji przeciw Polsce. Powiedziałem sobie w myślach: „Co za szmata” – stwierdza.

Saryusz-Wolski chwali za to rząd PiS:

- Polski rząd jest dziś asertywny, walczy o interes Polski. To pozytywna zapowiedź. Lepiej niż rząd PO realizuje kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym, Nord Streamem 2, Gazpromem. Pielęgnuje Wyszehrad. Nie zapomina o Weimarze. Jest stanowczy wobec Rosji. Przełomem jest sprowadzenie wojsk NATO do Polski i przesunięcie naszych zasobów militarnych na wschód. Także zwiększenie nakładów na obronność – czytamy w wywiadzie dla „w Sieci”.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (10 komentarzy)

 • malarka 2017-06-13 13:17:18
  Jaki wygląd taka wypowiedź. Rysy gruboskórne, wulgarne, prostackie. Karczycho jak u byka. W małych szczurzych oczkach radość, że dokopał wielkiemu przeciwnikowi i w ten sposób podlizał się Wodzowi i może coś zyska. Płonne nadzieje. Małość pełzającego robaczka a takich Wódz ma na pęczki.
 • prawda jest okrutna! 2017-06-13 10:24:37
  Tyle lat pracy na rzecz UE, zniszczone jednym głupim posunięciem z uwagi iż dał się podpuści jak większość Naszych rodów psychopatycznej idei PiS, poróżniania ludzi dla coraz większych przestępstw, niszczenia rolnictwa, odbierania społeczeństwu resztek godności osobistej itd.
 • szoł 2017-06-13 07:08:36
  Kto wprowadził tego po osła do Parlamentu europejskiego.Zapomniał już p. Wolski a teraz tego który mu tę szansę dał opluwa w imię korupcji politycznej ,aby przypodobać się największemu niszczycielowi Polski pislamistom.
 • Mashka Marcheva 2017-06-12 15:51:29
  Jak Panu nie wstyd osuwać się w chamstwo? A może Pan po prostu jest chamem? Dodam, zie ja nie jestem zwoliennićka pan Tusk
 • Moherlandia 2017-06-12 15:05:26
  Do antymoherlandia: Jeżeli jesteśmy tacy ambitni to dlaczego nie PIS nie zrezygnuje z kasy którą dostajemy z tej wstrętnej Brukseli? Polski rząd zachowuje się jak szczyl który żebra u tatusia o pieniądze ale jak trzeba coś w domu pomóc to nie tylko nie chce tego zrobić ale jeszcze nasika w przedpokoju żeby pokazać jaki jest dumny i niezależny. Trzeba by kompletnym bezmózgiem aby interesując się polityka nie rozumieć korzyści z bycia członkiem UE. Oczywiście że Niemcy korzystają ale my też. Na tym właśnie polega wspólnota. Unia to nie jest skarbonka do której inni mają wrzucać a my tylko wybierać tak jak chciałby tego nasz Ojciec i jego reprezentanci udający rządzących. Co do internetu to chciałbym cię ostrzec abyś nie wierzył we wszystko co tam przeczytasz. Zamach smoleński, obrona Częstochowy i metody wydłużania penisa to bajki.
 • antymoherlandia 2017-06-12 14:46:39
  Do Moherlandia: A ja popieram antykapo. Z Twojego jadu wypowiedzi wynika jasno i prosto, że to ty chciałbyś być na pasku Berlina i Brukseli aby potem coś skapnęło na twoje konto od samego Sorosa i Fundacji Batorego. Gazeta "wyborcza", już ci nic nie da, bo sama szuka pieniędzy na przetrwanie i dalsze robienie Polakom wody z mózgu. Popieram też europosła, że Tusk zachowuje się jak szmata. Zresztą, pobaw się trochę internetem, jak umiesz, to dowiesz się dokładnie, kim tak na prawdę, jest ten szczur.
 • Moherlandia 2017-06-12 14:25:04
  Do antykapo: Może z ciebie i jest patriota ale patriota idiota co to nie rozumie co się wokół niego dzieje i popiera formację niszczącą demokrację w Polsce i stosunki międzynarodowe. Jak sobie chcesz mieszkać w kraju który nie ma związków z zadnym innym to sobie pojedź do Korei Północnej. Według twoich standardów, tam ludzie są prawdziwie wolni a kraj niezależny.A jak zazdrościsz Tuskowi jego 25.000€/ miesiąc to nie musisz nawet kandydować do parlamentu EU. Zapisz się do PISu a potem niech cię wsadzą do zarządu jakiejś spółki skarbu państwa. Na koniec, odmawianie rodakom prawa do bycia patriotą, tylko dlatego że mają inne poglądy połączone z krytyką innych narodów, religii bez logicznego powodu to faszyzm. Poczytaj sobie książkę twojego ojca duchowego Adolfa Hitlera a jeżeli tylko zrozumiesz.
 • antykapo 2017-06-12 13:43:59
  Do EU Poseł Szmacisław Pisow: Ta SZMATA o której mówi europoseł to na dodatek szczur, który wprowadził Polskę w białych rękawiczkach w szereg ślepych uliczek a potem wiedziony mamoną przemknął na służbę u byłych okupantów i jako zwykły kapo, pogania Polaków do: "przestrzegania demokracji, poprawności politycznej i przyjmowania migrantów-terrorystów-bandytów". A spalony, to jesteś TY u prawdziwych Polaków i Patriotów.
 • EU Poseł Szmacisław Pisow 2017-06-12 13:14:05
  Jeżeli ktoś jest szmatą to sam autor wypowiedzi (z przeproszeniem wszystkich szmat). Wie że w PO jest spalony więc podlizuje się PISowi licząc na jakąś intratną posadkę.
 • qwert 2017-06-12 12:53:10
  idiotyzm: i co? czy Polska zgłosila weto? tak to jest jak się nie przewidzi tego co może zrobić przeciwnik! a zamiast mówić w myślach było powiedzieć coś głośno, oczywiście bardziej kulturalnie ale tak żeby dotarło to też do innych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA