REKLAMA

Jacek Sasin: Antoni Macierewicz wyżej stawia dobro Polski, niż swoje osobiste ambicje

  • Autor: PAP/AT
  • 15 stycznia 2018 10:40
Jacek Sasin: Antoni Macierewicz wyżej stawia dobro Polski, niż swoje osobiste ambicje Macierewicz sam ucinał spekulacje, jakoby jego dymisja miała być początkiem głębszych wewnętrznych perturbacji w PiS - powiedział Jacek Sasin (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy)

Polska jest dużo bezpieczniejszym krajem, niż dwa lata temu - kiedy Antoni Macierewicz obejmował stanowisko ministra obrony, a Polskie Siły Zbrojne są dużo bardziej przygotowane do wyzwań, które przed nimi stoją - ocenił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

W ocenie Sasina, który był gościem Polskiego Radia 24, dymisja Antoniego Macierewicza z funkcji szefa MON, budzi duże emocje, które "bardziej rozpalają publicystów i dziennikarzy, niż samych polityków". Podkreślił, że Macierewicz sam ucinał spekulacje, jakoby jego dymisja miała być "początkiem głębszych wewnętrznych perturbacji w PiS".

"Myślę, że pan minister Macierewicz - jestem o tym przekonany - jest człowiekiem, który zawsze wyżej stawia dobro Polski, niż swoje osobiste ambicje, czy chęć realizacji siebie na tym ważnym stanowisku. Realizacji, którą zresztą z wielkim pożytkiem dla Polski realizował, bo będąc ministrem obrony zasłużył się ojczyźnie w sposób, który nie wymaże go nigdy ze stronic polskiej historii" - powiedział Sasin.

Przekonywał, że Polska "jest dużo bezpieczniejszym krajem, niż dwa lata temu - kiedy Macierewicz obejmował stanowisko ministra obrony, a Polskie Siły Zbrojne są dużo bardziej przygotowane do wyzwań, które przed nimi stoją".

Antoni Macierewicz będąc ministrem obrony zasłużył się ojczyźnie w sposób, który nie wymaże go nigdy ze stronic polskiej historii - powiedział Sasin (Jacek Sasin, fot.jsasin.pl)

Sasin zaznaczył, że przychodzą momenty, kiedy "trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy może nie warto zrobić krok w tył dla dobra sprawy". "I chyba w tym przypadku tak się stało. Nie było żadną tajemnicą, że dochodzi do pewnych kontrowersji i różnicy poglądów między panem ministrem, a prezydentem, który zgodnie z konstytucją ma również swoje duże kompetencje w zakresie bezpieczeństwa Polski, w zakresie obronności. I chcąc, aby ułatwić niejako dojścia do porozumienia, do tego aby ta współpraca między ministrem obrony, a panem prezydentem przebiegała w sposób możliwie harmonijny, musiało właśnie dojść do takiej decyzji" - podkreślił Sasin.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PreczZPO 2018-01-15 20:21:19
    Do GOŚĆ: Herr Ziebie, czy wyborcy PO mogą się w końcu zdecydować. Czy PiS to "antysemici" czy "żydowscy okupanci"? "Komuniści" czy "(...) prześladują komunistó i innych demokratów"? Typowy wyborca PO, tępy jak ORMOwiec, i głośny jak pastor na kazaniu.
  • GOŚĆ 2018-01-15 20:03:15
    Jakiej Polski, Żydzi ? Który z was myśli o Polsce jak o wolnym POLSKIM KRAJU OKUPANCI?! Czyja jest Polska imigranci ?!Czy czasem nie Polaków ? Czy My do was żeśmy przyjechali po prośbie? Czy może wy do Nas ?! Tacy jesteśmy mordercy a wy tu siedzicie wyganialiśmy was już tyle razy drzwiami to wy oknami i innym dziurami tu włazicie....WYNOCHA ŚCIERWA Z POLSKI, BO POLSKA WAS NIE CHCE ....PO HEBRAJSKU MAMY WAM TO POWIEDZIEĆ OKUPANCI WYNOCHA ......MORDERCY POLAKÓW !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA