REKLAMA

Jacek Sasin i Andrzej Halicki spierali się o niezależność prezydenta

  • Autor: GP
  • 19 kwietnia 2016 21:06
Jacek Sasin i Andrzej Halicki spierali się o niezależność prezydenta Jacek Sasin był samorządowcem, urzędnikiem Kancelarii Prezydenta, obecnie jest posłem na Sejm RP z ramienia PiS. (fot.:facebook.com)

• Jacek Sasin (PiS) i Andrzej Halicki (PO) wymienili uwagi o działaniach Andrzeja Dudy w wieczornej rozmowie telewizyjnej.
• Polityk PO stwierdził, że Andrzej Duda nie może działać sam i szuka wsparcia Jarosława Kaczyńskiego, gdy polityk PiS ripostował nazywając konferencję PO "zabawą w piaskownicy".

Politycy PO i PiS, Jacek SasinAndrzej Halicki spierali się o ocenę działań prezydenta RP Andrzeja Dudy we wtorek (19 kwietnia). Byli gośćmi wieczornego programu publicystycznego w TVN 24. Obaj przedstawili skrajnie różne opinie o ostatnich działaniach głowy państwa, a przyczynkiem do ich rozmowy była sytuacja z ostatniego czwartku (14 kwietnia).

- Widać, że (Andrzej Duda - przyp. red.) wyemancypował się na trzy dni, pisząc list, ale szybko zobaczył chłodne spojrzenie pana prezesa; że trzeba naprawić swoją postawę i szybko próbuje to robić - mówił polityk PO. Ponownie zarzucił prezydentowi zależność od zdania Jarosława Kaczyńskiego.

Jacek Sasin ripostował atakując posła PO i zarzucając mu zachowanie rodem "z piaskownicy". Komentował tym stwierdzeniem konferencję PO, na której Halicki pytał gdzie byli posłowie PiS w czasie feralnego głosowania.

Sejm wybrał w czwartek (14 kwietnia) następnego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. W nawiązaniu do zamieszania, które to głosowanie wywołało, prezydent poprosił Marszałka Sejmu o wyjaśnienia. Treść tej korespondencji ujawnił 19 kwietnia Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA