REKLAMA

Jacek Sasin: Przed Antonim Macierewiczem bardzo ważne funkcje

  • Autor: PAP/AT
  • 16 stycznia 2018 08:25
Jacek Sasin: Przed Antonim Macierewiczem bardzo ważne funkcje Antoni Macierewicz pełnił już niezwykle ważne funkcje w Polsce - powiedział Jacek Sasin (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy)

Były szef MON Antoni Macierewicz w tej chwili koncentruje się na rzeczy niezwykle ważnej dla Polski, czyli wyjaśnieniu przyczyn tragedii smoleńskiej - powiedział Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

  • W tej chwili nie ma takich planów, aby były szef MON Antoni Macierewicz objął funkcję marszałka albo wicemarszałka Sejmu - powiedział Sasin.
  • Myślę, że jeszcze są bardzo ważne funkcje przed panem ministrem Antonim Macierewiczem - dodał.
  • Wskazał, że wszyscy politycy są w polityce po to, żeby przygotowywać się do objęcia ważnych funkcji.

Szef Komitetu był pytany w radiowej Jedynce, czy b. szef MON zostanie marszałkiem albo wicemarszałkiem Sejmu. "Nie ma takich w tej chwili planów" - skomentował Sasin.

Dopytywany o słowa wicemarszałka Senatu Adama Bielana, który stwierdził w poniedziałek, że "z czasem" były szef MON może otrzymać "jakieś bardzo ważne funkcje w parlamencie", Sasin wskazał, że "wszyscy politycy są w polityce po to, żeby przygotowywać się do objęcia ważnych funkcji".

Szef Komitetu zaznaczył jednocześnie, że Macierewicz pełnił już "niezwykle ważne funkcje" w Polsce, nie tylko w rządzie b. premier Beaty Szydło, ale "również w tej dwudziestokilkuletniej historii zdarzało się (Macierewiczowi) ważne funkcje pełnić".

"Myślę, że jeszcze są bardzo ważne funkcje przed panem ministrem Antonim Macierewiczem" - oświadczył Sasin.

Według niego, b. szef MON w tej chwili koncentruje się na "rzeczy niezwykle ważnej" dla Polski, czyli - jak tłumaczył - wyjaśnieniu przyczyn tragedii smoleńskiej.

Czytaj też: Antoni Macierewicz zakłada nową partię?

Szef MON Mariusz Błaszczak powołał w czwartek (11 stycznia)  Macierewicza na stanowisko przewodniczącego podkomisji do ponownego zbadania katastrofy w Smoleńsku. Były minister obrony narodowej ma pełnić tę funkcję społecznie. Błaszczak zastąpił Macierewicza w resorcie obrony we wtorek.

Macierewicz powołał podkomisję smoleńską w 2016 r. 10 kwietnia ub. r. podkomisja przedstawiła swoje konkluzje z ponownego badania katastrofy; według podkomisji samolot został rozerwany eksplozjami w kadłubie, centropłacie i skrzydłach, a destrukcja lewego skrzydła rozpoczęła się jeszcze przed przelotem nad brzozą.

W ubiegłym tygodniu podkomisja za jedną z kluczowych konkluzji raportu technicznego uznała stwierdzenie, że lewe skrzydło samolotu zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej, eksplozja miała kilka źródeł w skrzydle, centropłacie i slocie, a "brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła".

Macierewicz, jeszcze jako szef MON, wyrażał przekonanie, że raport techniczny z ustaleń podkomisji będzie gotowy w kwietniu 2018 r., w ósmą rocznicę katastrofy.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie samolotu Tu-154 wiozącego delegację na obchody katyńskie zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński i najwyżsi dowódcy.

W ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał ze stanowisk w rządzie dotychczasowych szefów m.in.: MON - Antoniego Macierewicza, MSZ - Witolda Waszczykowskiego, resortu środowiska - Jana Szyszkę, resortu zdrowia - Konstantego Radziwiłła, resortu cyfryzacji - Annę Streżyńską. Resort spraw zagranicznych objął Jacek Czaputowicz; obrony - Mariusz Błaszczak; spraw wewnętrznych i administracji - Joachim Brudziński, a środowiska - Henryk Kowalczyk.

Na początku grudnia ub.r. prezydent przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Morawieckiego. Kilka dni później odbyło się powołanie przez prezydenta rządu Morawieckiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • nie da się pan lubić 2018-01-16 12:11:04
    Panie Sasin litości. Uważamy, że parlamentarzyści też powinni odchodzić na emeryturę i być w parlamencie najwyżej 3 kadencje. Wiem, że to jest niemożliwe bo przyssaliście się do stołków na wieki wieków i nie dacie sobie odebrać dobrze płatnej fuchy. Macierewicz, pan i jeszcze sporo z was powinniście odejść w polityczny niebyt. Pan Macierewicz będzie wyjaśniał katastrofę smoleńską do końca swoich dni . zapewnicie mu to zajęcie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA