REKLAMA

Jacek Sasin został szefem komisji finansów

 • Autor: PAP/AT
 • 19 maja 2016 16:46
Jacek Sasin został szefem komisji finansów Jacek Sasin zastąpił Andrzeja Jaworskiego (fot. facebook/Jacek Sasin)

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin został  jednogłośnie wybrany przewodniczącym sejmowej komisji finansów.

Zastąpił Andrzeja Jaworskiego (PiS), który zrzekł się mandatu poselskiego w związku z wyborem do zarządu PZU SA.

Gdy kandydatura Sasina została w czwartek (19 maja) zgłoszona, powiedział, że jest on zaskoczony, co wywołało salwę śmiechu na sali.

Posła PiS pytano też, gdzie będzie za kilka miesięcy, skoro dwaj jego poprzednicy poszli do biznesu - Wojciech Jasiński został prezesem PKN Orlen, a Andrzej Jaworski wszedł do zarządu PZU. "Za kilka miesięcy będę w Sejmie" - odpowiedział Sasin.

Jacek Sasin to m.in. były wojewoda mazowiecki (2007), zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (2009-10). Od 2011 roku jest posłem PiS, w 2014 roku bez powodzenia rywalizował z Hanną Gronkiewicz-Waltz w wyborach na prezydenta Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • ratuj prawice uczciwość! 2016-05-22 16:06:36
  Do polityk prawicowy: Jacku wszystko w twoich rękach, psychopatyczny Kaczyński prowadzi Nas do przepaści , prawi nie chcą brać udziału w przestępstwach jak na gruntach w obrębach gmin co wprowadziło wszystkie liczące się partie na margines społeczny, kto zyskał na zmianach klasyfikacji gruntów rolnych? Ci co zniwelowali wykupując grunty wcześniej rolne( najbogatsi złodzieje).Sitwy nie rozbijecie, nie przywracając kraju do ładu prawnego oznaczeń gruntów w obrębach gmin ściany wychodniej "R" poprzednich pierwotnego, niebyły wyłączone i nie są z produkcji rolnej WS19 brak jest z tym związanych opłat ustawowych!
 • polityk prawicowy 2016-05-20 18:05:32
  Do Podatnik:Dobro ojczyzny powinno być priorytetem patrioty, przed dalszą utratą kapitału zwolenników jak i członków PiS , celem odbudowy struktur partyjnych, gdyż może być za późno zjednoczenia Nas wszystkich.
 • Podatnik 2016-05-19 23:10:17
  Do polityk prawicowy: więcej kadzidła i wazeliny a wygodny fotej w radzie nadzorczej spółki skarbu pańswa sam się do szanownego tyłka przyklei.
 • polityk prawicowy 2016-05-19 20:34:57
  Nie łapałbym się na ochłapy z uwagi iż, jest to jedyna osoba w PiS która jednogłośnie powinna zając miejsce nowego nieskazitelnego Prezesa PiS .Powodzenia Jacku!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA