REKLAMA

Jacy mnistrowie w rządzie PiS? Pierwsze rozmowy w ciągu najbliższych dni

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 27 października 2015 00:04
Jacy mnistrowie w rządzie PiS? Pierwsze rozmowy w ciągu najbliższych dni fot. mat. pras.

Z oficjalnych danych PKW wynika, że Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 37,58 proc. poparcia. „Wygląda na to, że po raz pierwszy w historii polskiej demokracji po 89’ roku, jedna partia weźmie pełną odpowiedzialność za władzę” – komentuje dla portalu Parlamentarny.pl Jarosław Sellin, poseł PiS.

Jarosław Sellin, poseł PiS, nie ukrywa, że ten wynik nie tylko satysfakcjonuje, ale i jest wynikiem historycznym. – Wygląda na to, że po raz pierwszy w historii polskiej demokracji po 1989 roku, jedna partia weźmie pełną odpowiedzialność za władzę, będzie miała możliwość stworzenia samodzielnego rządu, niekoalicyjnego, dotąd mieliśmy tradycję rządów koalicyjnych i cieszę, że jest to moja partia, że jest to Prawo i Sprawiedliwość  – mówi poseł.

Nowy skład rządu, jak przypomina Jarosław Sellin, poznamy w ciągu miesiąca. – Pierwsze posiedzenie sejmu musi się odbyć do 24 listopada. Termin wyznaczy prezydent. Po ukonstytuowaniu się sejmu, będzie expose nowego premiera i głosowanie votum zaufania dla tegoż premiera, więc to jest kwestia przełomu listopada i grudnia. Do tego czasu osoba, która dostanie misję tworzenia rządu, będzie rozmawiać z osobami, z którymi będzie chciała pracować jako swoimi ministrami, będzie się to toczyło w ciągu najbliższych dni i kawałka listopada – twierdzi poseł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA