REKLAMA

Jak płacą menedżerom w spółkach Skarbu Państwa?

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl
  • 29 września 2016 13:22
Jak płacą menedżerom w spółkach Skarbu Państwa? Najwyższe wynagrodzenie wśród osób, które przepracowały cały badany rok otrzymał Sławomir Jędrzejczyk – ponad 3 mln zł . (Fot. Fotolia)

• W spółkach, w których Skarb Państwa posiada co najmniej 50 proc. akcji, najwyższe pensje otrzymywały osoby pracujące w Enei.
• Średnia pensja menedżera w tej spółce wyniosła 1,7 mln zł. Na drugim miejscu uplasowała się spółka PGE z wynagrodzeniami na poziomie 1,5 mln zł.

Połowa menedżerów otrzymała w ubiegłym roku pensje w przedziale od 1 mln zł do 1,9 mln zł. Natomiast co dziesiąta osoba mogła liczyć na wynagrodzenie w wysokości 2,3 mln zł i więcej.

Najwyższe wynagrodzenie wśród osób, które przepracowały cały badany rok otrzymał Sławomir Jędrzejczyk – ponad 3 mln zł (wiceprezes zarządu ds. finansowych w PKN Orlen).

Najwyższe wynagrodzenia 1,85 mln zł otrzymali menedżerowie spółek, w których Skarb Państwa posiadał od 20 proc. do 50 proc. akcji. Natomiast w firmach kontrolowanych przez Skarb Państwa mediana wynagrodzeń była o 435,5 tys. zł niższa i wyniosła 1,4 mln zł.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA