REKLAMA

Jaki: Niech PO zawiesi Kropiwnickiego w prawach członka partii

  • Autor: PAP/JS
  • 12 września 2016 18:10
Jaki: Niech PO zawiesi Kropiwnickiego w prawach członka partii Wiceszef MS Patryk Jaki (fot. Patryk Jaki/facebook)

Wiceszef MS Patryk Jaki powiedział, iż oczekuje, że PO zawiesi posła Roberta Kropiwnickiego w prawach członka partii do czasu wyjaśnienia jego ewentualnej roli w sprawie tego, że w należącym do niego mieszkaniu, które wynajmował, działała agencja towarzyska.

Oczekiwanie wiceministra sprawiedliwości, to reakcja na przedstawioną wcześniej zapowiedź polityków PO, skierowania wniosku do sejmowej komisji etyki o ukaranie Jakiego.

Według polityków PO, zachowanie Jakiego wobec sędzi, która prowadzi cywilny proces o ochronę dóbr osobistych, wytoczony mu przez Kropiwnickiego, było "skandaliczne", a jego wypowiedzi na sali sądowej miały charakter "groźby i szantażu adresowanego do przedstawiciela niezależnej władzy sądowniczej". - Z całą pewnością tego rodzaju zachowanie należy uznać za zachowanie, które nie licuje ani z godnością posła - mówił w poniedziałek rzecznik PO Jan Grabiec.

W reakcji na zapowiedź Platformy, Jaki powiedział, iż oczekuje, że Platforma zawiesi Kropiwnickiego w prawach członka partii do czasu wyjaśnienia jego ewentualnej roli w sprawie tego, że w należącym do niego mieszkaniu, które wynajmował, działała agencja towarzyska.

- Warto wyjść od sedna samego sporu. Kilka miesięcy temu podczas obrad Sejmu przedstawiłem informację o liście sąsiadów mieszkania wynajmowanego przez barona PO, którzy mówili, że w tym mieszkaniu jest agencja towarzyska. Wtedy na mnie i tych mieszkańców wylała się fala krytyki - PO żądała mojej dymisji. PO twierdziła, że nie ma tam żadnej agencji. Tymczasem 3 dni temu nastąpiły przełomowe ustalenia prokuratury. Kobiety zeznały, że w mieszkaniu posła PO świadczyły usługi seksualne - powiedział Jaki.

Czytaj też: PSL apeluje o przyspieszenie prac nad obywatelskim projektem ws. emerytur

Jego zdaniem więc, Platforma i Kropiwnicki "mijali się z prawdą". - To kompromitująca informacja i domagam się zawieszenia posła PO do czasu wyjaśnienia jego roli w sprawie dotyczącej agencji towarzyskiej - powiedział wiceminister sprawiedliwości. Dodał, że od PO oczekuje "przeprosin dla mieszkańców Legnicy, którzy musieli miesiącami znosić sąsiedztwo agencji towarzyskiej".

- Jeśli nie zawieszą Kropiwnickiego, sam zgłoszę wniosek do komisji etyki, aby zbadała rolę posła PO w wynajmowaniu mieszania na agencję towarzyską - oświadczył wiceszef MS.

Jaki oczekuje również, że Platforma przeprosi za postawę europosłanki Julii Pitery, która - jak przyznała w poniedziałek w radiu RMF FM - do dziś nie wykonała wyroków sądu sprzed 5 oraz 4 lat. Pierwszy z tych wyroków zapadł w 2011 roku - Pitera miała przeprosić za słowa o tym, iż CBA ją podsłuchiwało i opóźniało zatrzymanie byłego ministra sportu Tomasza Lipca. Europosłanka PO przyznała także, że nie wykonała wyroku z 2012 roku, który nakazał jej przeproszenie PiS za to, że stwierdziła, iż radny podejrzany o pedofilię "jest w PiS".

- Czy jak poseł PiS składa wnioski w sądzie to źle, ale jak poseł PO robi coś znacznie gorszego, to znaczy lekceważy wyroki sądów to dobrze? - pytał Jaki.

Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski powiedział, że nie widzi żadnej roli Kropiwnickiego w sprawie prowadzenia agencji towarzyskiej w jego mieszkaniu. - Mieszkanie było wynajęte za pośrednictwem agencji nieruchomości, a to, że osoba, która tam mieszkała, mówi że zapraszała jakiś panów z powodów różnych? Kropiwnicki mógł o tym nie wiedzieć, ponieważ się tym nie zajmował - zaznaczył Gawłowski.

Żądanie Jakiego uznał za "skandal". - Wiceminister sprawiedliwości, który powinien być wzorem cnót, jedyne co robi, to ciska oskarżenia wobec innych osób" - ocenił Gawłowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA