REKLAMA

Jan Chrząszcz oraz Mariusz Trepka zostali wicewojewodami śląskimi

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 11 stycznia 2016 12:56
Jan Chrząszcz oraz Mariusz Trepka zostali wicewojewodami śląskimi Obaj wicewojewodowie śląscy to radni miejscy (fot. katowice.uw.gov.pl)

Jan Chrząszcz oraz Mariusz Trepka zostali wicewojewodami śląskimi - informuje biuro prasowe Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Powołany na pierwszego wicewojewodę Jan Chrząszcz urodził się w 1964 roku w Bielsku-Białej. Ukończył nauki społeczne na wydziale humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie oraz studia podyplomowe z zakresu nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem i studium dziennikarskie. Przed objęciem urzędu I wicewojewody śląskiego kierował różnymi instytucjami i przedsiębiorstwami, między innymi Pocztą Polską. W trakcie reform samorządowych pełnił funkcję pełnomocnika rządu ds. organizacji urzędów powiatowych.

W radzie miasta Bielska-Białej zasiadał przez cztery kadencje. Był członkiem zarządu miasta, przewodniczącym komisji oświaty i kultury oraz, przez dwie kadencje, przewodniczył komisji budżetu i finansów. Do tej pory był także radnym V kadencji Sejmiku Województwa Śląskiego. Członek i założyciel Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

Na stanowisko drugiego wicewojewody powołany został Mariusz Trepka. Urodzony w 1967 roku wicewojewoda jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Radny II, III, IV i V kadencji rady powiatu myszkowskiego. Pełnił także funkcję członka zarządu oraz wicestarosty powiatu myszkowskiego. Przed objęciem urzędu wicewojewody pracował w PZZOZ Będzin na stanowisku zastępcy dyrektora ds. finansowo-ekonomicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA