REKLAMA

Jan Grabiec: Władze klubu PO chcą porozmawiać z posłem Szczerbą o jego zachowaniu w Sejmie

  • Autor: PAP/JS
  • 22 listopada 2017 22:10
Jan Grabiec: Władze klubu PO chcą porozmawiać z posłem Szczerbą o jego zachowaniu w Sejmie Poseł Michał Szczerba zasłynął jako obrońca wolnych mediów (fot.facebook.com/posel.szczerba)

Władze klubu PO będą chciały porozmawiać z posłem Michałem Szczerbą o jego zachowaniu podczas debaty nad prezydenckim projektem ustawy o SN - powiedział rzecznik Platformy Jan Grabiec. Szczerba, występując w Sejmie, rzucił plik kartek z projektami na podłogę.

Szczerba nazywał projekty prezydenckie ustaw dotyczących Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa "bujdą na resorach", po czym rzucił wydruk z propozycjami Andrzeja Dudy na podłogę sali plenarnej. Pouczony przez wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską (PO) podniósł go. Posłowie PiS zaczęli krzyczeć: "Przeproś panią". Prowadząca obrady ogłosiła przerwę, po której powrócono do rozpatrywania projektu.

Rzecznik Platformy zapowiedział, że władze klubu PO będą chciały porozmawiać z posłem Szczerbą na temat jego gestu. "Mamy wyższe standardy niż PiS. Nie tolerujemy zachowań, które mogą naruszać powagę Izby, a takie na co dzień mają miejsce w Sejmie za sprawą posłów PiS, choćby Dominika Tarczyńskiego czy Piotra Kalety" - podkreślił Grabiec.

Rzecznik Platformy nie chciał przesądzać, jaka kara może ewentualnie grozić Szczerbie, gdyby władze klubu zdecydowały się wyciągnąć wobec niego konsekwencje. Wśród kar, które regulamin klubu PO przewiduje za "zachowania nie licujące z godnością posła lub senatora", są m.in.: upomnienie (ustne lub pisemne), nagana, kara pieniężna do 1000 złotych, zawieszenie w prawach członka klubu na okres do 3 miesięcy lub nawet wykluczenie z klubu.

O tym, że Michał Szczerba "trafi na dywanik" władz klubu w związku ze swym zachowaniem podczas debaty napisał też wieczorem portal rmf24.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA