REKLAMA

Jan Maria Jackowski: Wycięcie fragmentów zapisów z czarnych skrzynek bulwersujące

  • Autor: PAP/JS
  • 15 września 2016 18:28
Jan Maria Jackowski: Wycięcie fragmentów zapisów z czarnych skrzynek bulwersujące Senator PiS Jan Maria Jackowski (fot. mat. pras.)

- Bulwersująca jest informacja o tym, że są różnice, jeśli chodzi o zapis z czarnych skrzynek i są różnice sekundowe w zapisie - podkreślił w Sejmie senator PiS Jan Maria Jackowski.

Zastępca przewodniczącego podkomisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej prof. Kazimierz Nowaczyk poinformował podczas konferencji prasowej, że podkomisja odnalazła w materiałach źródłowych Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego pełne zapisy polskiej czarnej skrzynki i rosyjskiej. - Z polskiej skrzynki wycięte zostały ok. 3 sekundy, z rosyjskiej ok. 5 sekund - podkreślił.

Nowaczyk dodał, że obecnie podkomisja analizuje odszyfrowane brakujące 5 sekund. - Jesteśmy w trakcie analizy, która jest bardzo żmudna, ale już znaleźliśmy sygnał niesprawności pierwszego silnika, niesprawność pierwszego generatora, niesprawność obu wysokościomierzy radiowych - zaznaczył Nowaczyk.

Jackowski ocenił , że "ciągle jesteśmy w punkcie wyjścia". - Nie wiemy ostatecznie, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r., nie znamy wszystkich szczegółów przebiegu tragicznego lotu i nie znamy również wszystkich szczegółów sposobu wyjaśnienia bezpośrednio po tej tragedii - powiedział senator.

Według niego bylibyśmy w innym punkcie, gdyby rząd Donalda Tuska od początku "w sposób właściwy, profesjonalny, odpowiedzialny i proporcjonalny do skali tej tragedii" podjął działania. - Nie doszłoby do tych wszystkich bulwersujących wydarzeń, których świadkami jesteśmy do dnia dzisiejszego - podkreślił Jackowski.

Zaznaczył, że konferencja prasowa podkomisji to "nie jest ostatnie spotkanie z mediami i ujawnianie opinii publicznej nowych ustaleń". - Z dużym spokojem podchodzimy do tych prac i oczekujemy rzetelnego, ostatecznego wyjaśnienia - dodał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA