REKLAMA

Jan Śpiewak: Pozycja Mateusza Morawieckiego jako premiera będzie równie słaba jak Beaty Szydło

 • Autor: PAP/AT
 • 05 grudnia 2017 10:46
Jan Śpiewak: Pozycja Mateusza Morawieckiego jako premiera będzie równie słaba jak Beaty Szydło Mateusz Morawiecki ma zastąpić Beatę Szydło na stanowisku premiera (Mateusz Morawiecki i Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Rekonstrukcja rządu to jest taka opera mydlana, która już trwa od 2 miesięcy. To szkodzi głównie PiS-owi, a opozycja niespecjalnie z tego korzysta - uważa prezes Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak.

• Według doniesień Mateusz Morawiecki ma zastąpić Beatę Szydło na stanowisku premiera.

• To jest absolutnie bez znaczenia, kto będzie premierem, jeśli premierem nie będzie Jarosław Kaczyński - skomentował Śpiewak.

• Jego zdaniem pozycja Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera będzie równie słaba, jak Beaty Szydło.

W poniedziałek (4 grudnia) lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji rozmawiano o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu.

Według RMF FM i "Rzeczpospolitej" Beatę Szydło na stanowisku premiera ma zastąpić wicepremier Mateusz Morawiecki.

Jan Śpiewak pytany we wtorek w RMF FM o rekonstrukcję rządu, powiedział, że to jest "taka opera mydlana, która już trwa od 2 miesięcy". Jego zdaniem to szkodzi głównie PiS-owi, a opozycja "niespecjalnie z tego korzysta".

"Myślę, że to jest absolutnie bez znaczenia, kto będzie premierem, jeśli premierem nie będzie Jarosław Kaczyński, bo pozycja pana Morawieckiego będzie równie słaba, jak pani Szydło" - ocenił Śpiewak.

Prezes Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa był też pytany o kandydata PO na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Jego zdaniem to człowiek, który "nigdy nie musiał o nic walczyć; wszystko dostawał na srebrnej tacy". "Przyszedł tutaj do pałacu do Warszawy" - ironizował.

Śpiewak przypomniał też swoją ubiegłotygodniową interwencję w biurze poselskim Trzaskowskiego w sprawie "Nycz Tower" - wieżowca, który ma powstać w centrum Warszawy. "Prosiliśmy Rafała Trzaskowskiego o zabranie głosu, żeby on chociaż zadeklarował, że nas wysłucha. Poszliśmy do niego do biura poselskiego. Nawet nie przepuścił nas przez próg" - podkreślił.

Czytaj też: Lubnauer: Mateusz Morawiecki to ostatnia deska ratunku dla PiS

Zapytany, na kogo zagłosuje podczas wyborów samorządowych w Warszawie, powiedział: "nie wykluczam, że na siebie, jeśli będzie taka okazja". "Jeśli sondaże będą mi dawać więcej niż 6 proc. będę bardzo mocno rozważał swoją kandydaturę na prezydenta; jeśli nie, to zamierzam startować do rady dzielnicy i chciałbym zostać burmistrzem Śródmieścia" - zadeklarował.

Śpiewak odniósł się również do reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16 w Warszawie oraz powiązania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz z tą sprawą. Jego zdaniem to "absolutnie bulwersująca sytuacja", która pokazuje "jak niskie standardy panują w warszawskim ratuszu". "Proszę sobie wyobrazić taką sytuację na Zachodzie - wiceprezes partii, która przez 8 lat rządziła Polską, jej najbliższa rodzina handluje pożydowską, kradzioną kamienicą" - mówił Śpiewak.

"Myślę, że to skończyłoby karierę każdego polityka na Zachodzie. W Polsce pani Hanna Gronkiewicz-Waltz ciągle funkcjonuje, jest pełnoprawnym uczestnikiem debaty publicznej, ciągle jest wiceprezesem Platformy Obywatelskiej, ciągle jest - przede wszystkim - prezydentem Warszawy" - dodał.

W poniedziałek komisja weryfikacyjna badała reprywatyzację kamienicy przy ul. Noakowskiego 16, do której części w 2003 r. prawo nabył m.in. mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wraz z mężem została ona wezwana przez komisję na świadka; jednak pół godziny przed posiedzeniem komisji prezydent stolicy poinformowała, że skorzysta z prawa do odmowy składania zeznań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • działacz. ..podziemia 2017-12-05 15:24:45
  Morawiecki-'''''to syn fantasty----''-'nic z tego nie będzie. ..Kaczor juz nie wie co ma robić. ........
 • :-) 2017-12-05 12:25:05
  Morawiecki przypomina mi radzieckich naukowców którzy mieli mnóstwo sukcesów a Związek radziecki nie wiadomo dlaczego zbankrutował.
 • !!!! 2017-12-05 12:05:24
  Do YIY: Faktycznie Beata Szydło posiada Asa w rękawie, zaginiony Skarb Narodów?
 • ... 2017-12-05 11:59:51
  Społeczeństwo popiera powyższą alternatywne Jarosława Kaczyńskiego, Mateusz Morawiecki jest merytorycznie przygotowany do wymiany ministrów i naprawy chorego systemu prawnego w Polsce.
 • YIY 2017-12-05 11:59:41
  Do ...: jEDYNE CO CZEGO mATEUSZ mORAWIECKI JEST GOTOWY TO REALIZACJA WYBUJAŁYCH AMBICJI TATUSIA
 • ... 2017-12-05 11:57:53
  Społeczeństwo popiera powyższą alternatywne Jaroslava Kaczyńskiego, Mateusz Morawiecki jest merytorycznie przygotowany do wymiany ministrów i naprawy chorego systemu prawnego w Polsce.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA