REKLAMA

Jan Szyszko do opozycji: Możemy sobie wszystko wyjaśnić

  • Autor: PAP/JS
  • 23 marca 2017 17:15
Jan Szyszko do opozycji: Możemy sobie wszystko wyjaśnić Jan Szyszko, minister środowiska. (fot. MOS)

Możemy sobie wszystko wyjaśnić; proponuję rozmowy - tak minister środowiska Jan Szyszko zwrócił się do opozycji podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla niego.

Minister powiedział, że obejmując urząd prosił wszystkie kluby w Sejmie o to, żeby się spotkać i przedstawić, w jaki sposób ma wyglądać polityka ochrony środowiska w wydaniu rządu Prawa i Sprawiedliwości. "Chodziło mi o to, żebyśmy się rzeczywiście zrozumieli i zaczęli działać w kierunku dobra dla Polski" - wyjaśnił.

"Powtarzam prośbę i proponuję, żeby o Puszczy Białowieskiej mówić w Puszczy Białowieskiej w towarzystwie ludzi, którzy tam mieszkają i na bazie danych, które zostały zebrane. (...) Bardzo proszę, żebyście państwo skorzystali, żebyśmy mogli spotkać się w Puszczy Białowieskiej i zobaczyć, w jaki sposób wyglądają siedliska Natury 2000, i w jaki sposób musimy chronić te siedliska zgodnie z prawem Unii Europejskiej" - mówił.

Czytaj też: Beata Szydło: PO podsyca histerię na temat rzekomej masowej wycinki drzew

Kończąc swoje wystąpienie minister jeszcze raz zaprosił przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych do rozmowy. "Za czasów mojej młodości, gdy ktoś miał do kogoś jakieś zapytanie, to po prostu przychodził do domu, pukał do drzwi, mówił: niech będzie pochwalony albo dzień dobry, zdejmował czapkę, dostawał herbatę, kawę i wyjaśniało się wszystkie sprawy. Bardzo bym prosił, aby traktować również to ostatnie moje powiedzenie, jako zaproszenie do mojego domu. Możemy sobie wszystko wyjaśnić" - powiedział Szyszko.

Debata nad wnioskiem trwała około 1,5 godz. Głosowanie - w czwartek wieczorem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • XY 2017-03-23 20:08:03
    Jego Leb jest czym innym zapchany NAKRASC ile wlyzie.Rozkaz zrobic mu Lustracje,bo czesto myli sie z Przecinkami.Cwaniaczek z miodem w Uszach z PKS-u.
  • Stacho G.-Stańczyk 2017-03-23 17:37:31
    Zanim uwaga, najpierw cytata: " "Za czasów mojej młodości, gdy ktoś miał do kogoś jakieś zapytanie, to po prostu przychodził do domu, pukał do drzwi, mówił: niech będzie pochwalony albo dzień dobry, zdejmował czapkę, dostawał herbatę, kawę i wyjaśniało się wszystkie sprawy. Bardzo bym prosił, aby traktować również to ostatnie moje powiedzenie, jako zaproszenie do mojego domu. Możemy sobie wszystko wyjaśnić" - powiedział Szyszko." Słowem - min. Szyszko pokazał klasę. Ale czy zostanie zrozumiany w sytuacji, gdy obecna opozycja przegrawszy w wyborach do Parlamentu nie chce słyszeć o twórczym rozwiązywaniu problemów, a chce odzyskać władzę przez permanentny atak na tych, co "śmieli" wygrać w demokratycznych wyborach?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA