REKLAMA

Janusz Cichoń: Mateusz Morawiecki będzie lepiej reprezentował Polskę niż Beata Szydło, ale...

  • Autor: PAP/AT
  • 08 grudnia 2017 07:11
Janusz Cichoń: Mateusz Morawiecki będzie lepiej reprezentował Polskę niż Beata Szydło, ale... Morawiecki będzie lepszym premierem niż Szydło? (Beata Szydło i Mateusz Morawiecki, fot.premier.gov.pl)

Mateusz Morawiecki  odpowiada za chaotyczną politykę podatkową, ale jako premier może skuteczniej zarządzał rządem - uważa poseł PO i były wiceminister finansów Janusz Cichoń.

• Nominacja Mateusza Morawieckiego na premiera to awans człowieka, który odpowiada za chaotyczną politykę podatkową, nie sprzyjającą rozwojowi inwestycji - powiedział Cichoń.

Ale zarazem szansa, że premierem będzie ktoś, kto będzie lepiej reprezentował Polskę i skuteczniej zarządzał rządem - dodał.

• Beata Szydło zupełnie tu sobie nie radziła - zaznaczył.

Premier Beata Szydło złożyła w czwartek Komitetowi Politycznemu PiS rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, Komitet przyjął jej rezygnację i wysunął na stanowisko premiera kandydaturę Mateusza Morawieckiego - poinformowała rzecznik PiS Beata Mazurek.

Były wiceminister finansów Janusz Cichoń (PO) mówi w rozmowie, że nie ma najlepszej opinii o polityce gospodarczej, prowadzonej dotąd przez Mateusza Morawieckiego, bo wicepremier zajmował się głównie "pokazami slajdów".

Zaznacza, że zabrakło Morawieckiemu m.in. całościowej wizji systemu podatkowego, bo co prawda kierowany przez niego resort finansów koncentrował się na uszczelnieniu systemu podatkowego, co było potrzebne, ale "zgubiono w tym proporcje".

"Rzeczywiście postraszył oszustów, ale jednocześnie zasiał niepewność wśród uczciwych przedsiębiorców" - mówi Cichoń.

Czytaj też: Ekonomiści o nowym premierze: pora spełnić zapowiedzi, pomoże boom gospodarczy

Efekt jest taki, że cały czas jest niski poziom inwestycji, a bez wzrostu inwestycji nie uda się na dłuższą metę utrzymać wzrostu gospodarczego - zaznacza poseł PO. "Wzrostu nie można opierać tylko na konsumpcji" - mówi.

Poseł PO przyznaje zarazem, że Morawiecki jako premier będzie lepiej reprezentował Polskę na zewnątrz - przyszły premier zna bowiem języki, jest "obieżyświatem". Może też lepiej panować nad członkami rządu, zaznacza Cichoń, bo "Beata Szydło zupełnie tu sobie nie radziła".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA