REKLAMA

Janusz Korwin-Mikke: Terrorystów należy wieszać, musimy przywrócić karę śmierci

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 29 marca 2016 10:25
Janusz Korwin-Mikke: Terrorystów należy wieszać, musimy przywrócić karę śmierci Według Janusza Korwin-Mikke Polacy powinni mieć dostęp do broni (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Robi się terrorystom reklamę, pokazując zamachy. Wielu młodych mówi, że też będzie na ustach całego świata. Tego nie wolno pokazywać. Jeśli robimy im taką reklamę, to ich będzie coraz więcej - mówił w programie "Gość poranka" TVP INFO lider partii KORWiN.

Janusz Korwin-Mikke pytany o to, co robić z terrorystami, powiedział:

- Wieszać, musimy przywrócić karę śmierci. To jest podstawowa sprawa. Kara śmierci na terrorystę samobójcę oczywiście nie działa, ale są też tacy terroryści, którzy nie chcą ginąć - mówił. Jego zdaniem kara śmierci powinna zostać przywrócona w całej Unii Europejskiej. 

Wśród innych pomysłów na walkę z terroryzmem wymienił przywrócenie prawa do posiadani broni.

- Trzeba przywrócić prawo posiadania broni, żebyśmy mogli bronić się sami - apelował. - W Polsce jak człowiek zastrzeli włamywacza albo terrorystę, to potem sam idzie siedzieć za nieuprawnione użycie broni - dodawał.

Jak twierdził, ważne jest też, by nie okazywać strachu.

- Jan Paweł II mówił "nie lękajcie się". To jest podstawowa sprawa. Jeśli pies widzi, że człowiek się boi, to atakuje. Nie można się bać. Jest czymś upokarzającym, że odwołano marsz nie dla strachu w Brukseli. Poważni ludzie się z nas śmieją, w Teheranie, Kairze, Dżakarcie. Z Europejczyków się śmieją. Europa jest trupem, zgniłym, śmierdzącym trupem - mówił. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • rada 2016-03-29 13:09:54
    Należy bezwzględnie przywrócić karę śmierci za teroryzm. Pierwszy taką karę powinien ponieść" brewik" za morderstwo 70 bezbronnych osób.Nie może być tak ,że takie kanalie otrzymują tak symboliczne kary.
  • Prawda Korwin-Mikke 2016-03-29 11:38:24
    Masz Pan racje, dowodem powyższego jest nieudany zamach stanu na Trybunał Konstytucyjny. Prawdziwi terroryści niszczący dotychczasowy ustrój demokratyczny i Państwo prawa powinni wisieć jako przestroga dla innych Kaczyński obok Dudy, resztę żywcem zakopć!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA