REKLAMA

Janusz Palikot broni Gawłowskiego. "Bez niego nie byłoby lotniska w Świdniku"

  • Autor: GP
  • 17 kwietnia 2018 09:38
Janusz Palikot broni Gawłowskiego. "Bez niego nie byłoby lotniska w Świdniku" Janusz Palikot był kontrowersyjną postacią rządów PO. Odszedł z partii i założył własny ruch lewicowy, który nie dostał się do Sejmu w 2015 r. Były poseł nie jest aktywny politycznie, ale komentuje obecną sytuację społeczną w sieci. (fot. facebook.com/JanuszPalikotJP)

Janusz Palikot na Twitterze, Facebooku i na osobistym blogu zdecydował się bronić posła PO oskarżonego o korupcję.

Niebędący już aktywnym politykiem Janusz Palikot ustosunkował się we wtorek (17 kwietnia) do zatrzymania polityka PO - posła Stanisława Gawłowskiego. Palikot we wpisie internetowym i na osobistej stronie stwierdził, że są zasługi dla regionu, które każą spoglądać przychylniej na sekretarza Platformy Obywatelskiej.

- Aresztowanie Stanisława Gawłowskiego każe mi przypomnieć wszystkim na Lubelszczyźnie, że bez tego wiceministra środowiska nie byłoby lotniska w Świdniku - pisał były działacz PO. - Należy mu się tablica pamiątkowa za pomoc w odlesieniu i w wielu innych kwestiach. Nie zajmuję się polityką i nie zamierzam wracać, ale to się Gawłowskiemu należy - konkludował poseł VII kadencji.

Gawłowski obecnie przebywa w areszcie, do którego trafił po decyzji Sejmu o uchyleniu mu immunitetu. Sekretarz PO spędzi w areszcie trzy miesiące.

Do jego zatrzymania pod zarzutem korupcji odnosił się we wtorek także Tomasz Siemoniak (PO). Opozycyjny politycy uważają areszt za działanie o podtekście politycznym.

- Znam dobrze Stanisława Gawłowskiego - powiedział w TVN 24 były minister obrony, wiceszef PO zapewniając o zaufaniu, jakim Platforma obdarzyła swojego zatrzymanego polityka. - Wiem, że nigdy swoją osobą nie chciałby robić Platformie problemu. Od kilkunastu lat działa, tworzy Platformę, jest jednym z liderów.

Dopytany czy aresztowanie może popchnąć PO do odebrania Gawłowskiemu praw członka PO Siemoniak nie był skłonny jednoznacznie odpowiedzieć. - Zobaczymy - kwitował. - Podejmiemy decyzję w interesie Platformy i z szacunkiem do Gawłowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • §.Beda siedziec. 2018-04-17 13:07:13
    Putinowskie metody mamy dyktature.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA