REKLAMA

Jarosław Gowin: Czekamy na ocenę prawie dwóch lat naszej pracy

  • Autor: PAP/KDS
  • 28 października 2017 12:01
Jarosław Gowin: Czekamy na ocenę prawie dwóch lat naszej pracy Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego (fot. Grupa PTWP)

- Rząd potrzebuje korekty dotyczącej trybu podejmowania decyzji i zwiększenia tempa działań. Musimy eliminować problem tzw. silosowatości poszczególnych ministerstw - uważa  wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Premier Szydło zapowiedziała we wtorek (24.10), że w najbliższym czasie będą zmiany w rządzie. Jak mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zaznaczyła, że w ciągu kilkunastu dni poinformuje o podjętych decyzjach.

Gowin pytany we Wrocławiu na konferencji prasowej o rekonstrukcję rządu, powiedział że zmiany ogłosi osobiście premier Szydło, ale - jak podkreślił - kluczowe wcale nie będą ewentualne zmiany personalne.

- Jako ministrowie, wszyscy czekamy na ocenę prawie dwóch lat naszej pracy. Tę ocenę wystawi nasze parlamentarne zaplecze. Rząd potrzebuje korekty dotyczącej trybu podejmowania decyzji i zwiększenia tempa działań. Musimy eliminować problem tzw. silosowatości poszczególnych ministerstw - powiedział wicepremier.

Jako przykład "silosowatości", podał projekt ustawy na temat obniżenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców.

- Złożyłem go na kongresie Zjednoczonej Prawicy w Przysusze - jako wspólną propozycję wszystkich partii. Ma on podpis prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, ale nadal nie trafił do prac w parlamencie. Tego typu opóźnienia powinniśmy eliminować - przekonywał Gowin. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Madera 2017-10-28 17:25:28
    Panie Gowin, zostaną Ci, co najbardziej Polakom dali się we znaki......Ale my nie jesteśmy sami ! Co najwięcej ukradli i najwięcej zdegradowali Polskę !Ale MY NIE JESTEŚMY SAMI, ŚWIAT POZNA WASZE PRAWDZIWE OBLICZE BANDYCI ! Okupanci żydowscy !
  • Kasta przestępcza! 2017-10-28 13:22:52
    W związku z aferą gruntową ustawa z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338) niszczą obręby miejskie i zasady od dziesiątków lat przyjęte, jaki jest sens do dalszego dopłacania złodziejom z obrębów gmin, bandziorom, patologii przestępczej do emerytur KRUS przez uczciwych podatków ZUS. Wnioski: Rząd Beaty Szydło od dwóch lat oficjalnie odbiera Nam resztki godności osobistej, działają celowo i świadomie na szkodę Skarbu Państwa Polskiego jak i interesu publicznego Art.231 paragraf 1 i inne. Dlaczego w związku z powyższym nie zlikwidowano dotychczas KRUS? Poróżniają w związku z powyższą Aferą Rządową społeczeństwo Polskie!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA