REKLAMA

Jarosław Gowin: Jest pytanie czy potrzebujemy tylu wiceministrów, tu będzie korekta

 • Autor: PAP/JS
 • 12 stycznia 2018 21:59
Jarosław Gowin: Jest pytanie czy potrzebujemy tylu wiceministrów, tu będzie korekta Jarosław Gowin podkreślił, że obóz rządowy realizuje "naprawdę ambitny program" (fot. www.nauka.gov.pl)

Jest pytanie o to, czy potrzebujemy aż takiej liczby wiceministrów - mówił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w TVN 24. Jak dodał, obóz rządowy nie chce należeć do rekordzistów w Europie w tej kwestii. To ulegnie korekcie - zapowiedział.

Gowin podkreślił, że obóz rządowy realizuje "naprawdę ambitny program". "Druga strona medalu jest taka, że akurat w liczbie ministrów nie chciałbym ani ja, ani pan premier Morawiecki, ani pan prezes Kaczyński, nie chcielibyśmy należeć do rekordzistów w Europie. To ulegnie korekcie" - stwierdził.

Wicepremier zastrzegł, że nie ma na myśli ministrów konstytucyjnych. "Tutaj żadne zmiany nie są planowane" - powiedział. "Jest pytanie o to, czy potrzebujemy aż takiej liczby wiceministrów" - zaznaczył Gowin. Podkreślił przy tym, że "państwo silne niekoniecznie musi być państwem rozrośniętym".

Zapytany o przeprowadzone we wtorek (10 stycznia) zmiany w rządzie Gowin stwierdził, że w większości przypadków "najwięcej do powiedzenia" w tej kwestii miał premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem z inspiracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wniknęło obsadzenie funkcji szefa MON przez Mariusza Błaszczaka, jak i ministra spraw wewnętrznych i administracji przez Joachima Brudzińskiego.

"Ale już jeśli chodzi o pana ministra Suskiego (Marek Suski został szefem gabinetu premiera), to wiem, mam na to dowody na piśmie, że to był pomysł pana premiera Morawieckiego" - powiedział Gowin. Dopytywany, jakie to dowody, wyjaśnił, że jest to wymiana wiadomości SMS z premierem Morawieckim.

W ocenie wicepremiera, wpływ prezesa PiS na obecny rząd nie jest "ani o milimetr większy bądź mniejszy" od jego wpływu na rząd premier Beaty Szydło. "Jarosław Kaczyński jest niekwestionowanym liderem obozu politycznego" - podkreślił Gowin. "Jestem po pięciogodzinnej rozmowie z nim wczoraj, muszę powiedzieć, że czego jak czego, ale sił, witalności, pomysłów na przyszłość na pewno Jarosławowi Kaczyńskiemu nie brakuje" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (5 komentarzy)

 • wdzivny 2018-01-14 12:56:10
  Zgodnie z ideą Platona prawica uważa, że to oni są państwem / wypowiedź p. Gowina,/ a reszta to luza którą należy i trzeba oszukiwać, przy tym trzymać daleko od prawdy. To taka platońska demokracja z przed pona 2 tyś. lat
 • ŻYCIE JEST OKRUTNE 2018-01-14 11:33:05
  Do PreczZPO: Powszechnie wiemy iż ludzi myślących w tym kraju jest mała garstka, w żadnym wypadku nie chciałbym reprezentować Polskich baranów.
 • PreczZPO 2018-01-13 23:45:37
  Do Suweren nie jest Bogiem! : Ale dla ciebie, eidentnie jest UE
 • Suweren nie jest Bogiem! 2018-01-13 21:41:02
  Do PiS Hańba Wstyd !!!: Zbliżają się wybory , kolejny raz idą z niczym , trzeba być naiwniakiem wierząc że ich wybiorą!
 • PiS Hańba Wstyd !!! 2018-01-13 21:11:11
  Cwaniaczek który żył ponad stan cudzym kosztem myśli że Naród klejmy raz pseudo Zjednoczona Prawica oszuka. W związku z powyższym dlaczego nie słuchaliście suwerena wyborców w 2015roku, z oburzeniem krytykowano powoływanie przerażającej ilości wiceministrów, jak na kilka krajów. Zniżają się wybory samorządowe, czas złodziei popchnąć dalej!!! Przegracie wybory w bieżącym roku i następnym, współczuje Zbigniewowi Ziobro że za uczciwość zniszczyliście człowiekowi karierę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA