REKLAMA

Jarosław Gowin krytyczny wobec programu 500+

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 30 grudnia 2015 15:00
Jarosław Gowin krytyczny wobec programu 500+ Zdaniem Jarosława Gowina program 500+ może utrwalić wykluczenie społeczne i bezrobocie ot. mat. pras.)

Wicepremier Jarosław Gowin ocenia program 500+ jako niewystarczający, by poprawić sytuację demograficzną Polski. Zwraca uwagę, że może on utrwalić wykluczenie społeczne i bezrobocie – wynika z pisma, do którego dotarła „Gazeta Wyborcza”.

Jarosław Gowin, w ramach prowadzonych konsultacji społecznych, przesłał do resortu rodziny pismo, w którym, jako minister nauki i szkolnictwa wyższego, zamieszcza uwagi dotyczące programu 500+. Do dokumentu dotarła „Gazeta Wyborcza”.

Dziennik cytuje fragmenty pisma. Wynika z nich, że Jarosław Gowin krytycznie odnosi się do proponowanych zmian. Jego zdaniem program 500+ to rozwiązanie niewystarczające do osiągnięcia celu, jakim jest poprawa sytuacji demograficznej Polski.

„Nie ulega jednak wątpliwości, że proponowane świadczenie to jedynie cząstka oddziaływań, które pozostają w zasięgu państwa. W tym znaczeniu projekt może być postrzegany jako niewystarczający do osiągnięcia celu, jakim jest znaczna poprawa sytuacji demograficznej” – pisze.

Na koniec Gowin stwierdza, że program może utrwalić wykluczenie społeczne i bezrobocie: „Trzeba też dostrzec, że proponowany w projekcie transfer socjalny niekoniecznie musi być najlepszą metodą rozwiązywania problemów społecznych, a wręcz przeciwnie - może przyczynić się do utrwalenia ekskluzji społecznej i dezaktywizacji zawodowej gorzej sytuowanych obywateli".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Pesymista 2015-12-31 13:17:38
    Co do do demografii można uznać p. Gowina za wyróżniającego się praktyka - ma czworo dzieci. Reszta opinii - dyskusyjna. Nie bierze pod uwagę wymuszanej przez Internet redukcji ilości miejsc pracy. Przykłady - handel w sieci czy automatyczne call-center w których nie wiemy czy rozmawiamy z człowiekiem czy z komputerem. Od osoby z doktoratem z filozofii mamy prawo i obowiązek wymagać szerszych horyzontów.
  • koalicja lecz uczciwa 2015-12-30 19:41:53
    Godna praca w zamian za płace na poziomie Europejskim, Niemcy otrzymują zasiłek dla bezrobotnych na terenie Polski w granicach 5000 tysięcy złotych. Odbudowa dynamiczna gospodarcza Polski owszem lecz, bez pogłębiania dotychczasowej patologii najniższą krajową należy podnieść dwukrotnie na 5500 zl, zaś emerytur postkomunistkom nie waloryzować mają więcej od emerytur Prezydentów RP.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA