REKLAMA

Jarosław Gowin: na zmiany w rządzie będzie jeszcze czas

  • Autor: PAP/PSZ
  • 11 grudnia 2017 15:26
Jarosław Gowin: na zmiany w rządzie będzie jeszcze czas Jarosław Gowin spodziewa się, że w polityce nowego rządu będzie "wiele elementów kontynuacji. (fot. PTWP / Piotr Waniorek)

Minister nauki Jarosław Gowin jest zdania, że desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki będzie chciał kontynuować współpracę z większością ministrów. Dodał, że na przeprowadzenie ewentualnych zmian w rządzie premier będzie miał następnych kilka tygodni.

W poniedziałek 11 grudnia w warszawskich Łazienkach Jarosław Gowin wręczył nagrody ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Minister dopytywany po uroczystości przez dziennikarzy, czy pozostanie na stanowisku ministra nauki powiedział, że otrzymał zaproszenie na poniedziałkową uroczystość wręczenia nominacji członkom nowego rządu. "Zakładam, że nie jako osoba towarzysząca, tylko jako jedna z tych osób, które otrzymają nominacje" - ironizował.

"Generalnie rzecz biorąc, tak jak zakładaliśmy, rząd będzie ukonstytuowany w obecnym składzie, a na przeprowadzenie zmian pan premier Morawiecki będzie miał kilka tygodni" - powiedział Gowin.

Szef resortu nauki spodziewa się, że w polityce nowego rządu będzie "wiele elementów kontynuacji, bo pan premier Morawiecki przez dwa lata był członkiem tego rządu, był jedną z osób współkierujących". "Przypuszczam, że z większością ministrów będzie chciał kontynuować współpracę" - powiedział Gowin.

Pytany o to, czy obawia się o swoje stanowisko, Jarosław Gowin zaznaczył: "żaden minister nie może się czuć przyspawany do swojego stołka".

Czytaj także: Waszczykowski: Rekonstrukcja już się zaczęła

Komentując zmiany strukturalne w rządzie Gowin powiedział, że chociaż premier Beata Szydło proponowała, by zlikwidować Ministerstwo Cyfryzacji i połączyć Ministerstwa Energii i Środowiska, to "w tej chwili piłeczka jest po stronie nowego premiera".

Pytany o to, czy na obsadę stanowisk w nowym rządzie mieli wpływ liderzy Zjednoczonej Prawicy odpowiedział: "podstawowe zasady ukonstytuowania nowego rządu ustaliliśmy podczas spotkania koalicyjnego w czwartek, po posiedzeniu klubu. W tym spotkaniu obok pana premiera Morawieckiego uczestniczyliśmy wraz z panem prezesem Kaczyńskim i panem minister Ziobro".

Czytaj również: Wymiana ministrów większa niż zapowiadano

Gowin proszony był też o komentarz, kto będzie miał większy wpływ na budowę rządu - Mateusz Morawiecki czy Jarosław Kaczyński. Minister nauki ocenił, że zawsze rozstrzygająca decyzja zależy od premiera. "Natomiast roztropny premier uzgadnia decyzję ze swoim zapleczem parlamentarnym. To rzecz oczywista nie tylko w przypadku tego rządu, ale każdego rządu, w każdym kraju" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA