REKLAMA

Jarosław Gowin: Nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek miał wstąpić do PiS-u

 • Autor: PAP/JS
 • 01 lutego 2018 18:46
Jarosław Gowin: Nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek miał wstąpić do PiS-u Jarosław Gowin zaznaczył jednak, że jego zdaniem proces wyłaniania systemu dwupartyjnego w Polsce musiałby potrwać jeszcze kilka lub kilkanaście lat. (Fot. Grupa PTWP/Michał Oleksy)

Nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek miał wstąpić do PiS-u - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w TVP Info. Zadeklarował, że jego partia Porozumienie chce zachować odrębność i nie zamierza się z PiS-em "stapiać".

"Niedawno powiedziałem panu prezesowi Kaczyńskiemu, że nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek miał wstąpić do PiS-u" - dodał.

Mówiąc o współpracy Porozumienia z PiS zadeklarował: "Chcemy zachować odrębność. Równocześnie mamy wspólne cele, wspólne wartości; różnimy się w takich sprawach jak gospodarka. Porozumienie stawia na wolny rynek, prywatną własność, jak najniższe podatki. Prawo i Sprawiedliwość ma program bardziej społeczny, więc są tutaj różnice. I dlatego nie zamierzamy się stapiać".

"Właściwie już od 2014 roku od wyborów samorządowych, bardzo harmonijnie współpracujemy ze sobą i nie było do tej pory koalicji, która byłaby tak zgodna, tak bezkonfliktowa. Wierzę, że w taki sposób dojdziemy do końca tej kadencji, wystartujemy wspólnie (w wyborach - red.) w 2019 roku. Mam nadzieję, że Polacy ponownie nam zaufają" - powiedział Gowin.

Jak ocenił, gdyby Zjednoczona Prawica wygrałaby kolejne wybory i utrzymała poparcie około 40 procent, to można byłoby powiedzieć, że powstał jeden, trwały obóz polityczny, który stanowi jeden biegun sceny politycznej. "Wtedy prawdopodobnie pozostałe partie - czyli partie opozycyjne - też wcześniej czy później połączyłyby się w jedno ugrupowanie i powstałby taki system dwubiegunowy, który charakterystyczny jest na ogół dla tych najbardziej dojrzałych krajów demokratycznych" - mówił wicepremier.

Zaznaczył jednak, że jego zdaniem proces wyłaniania systemu dwupartyjnego w Polsce musiałby potrwać jeszcze kilka lub kilkanaście lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • qwert 2018-02-16 19:02:19
  Kaczyńskiemu przybywa lat i głupoty! Przez takich ludzi jak Gownin stracił wielu zwolenników!
 • Krynicki 2018-02-01 20:09:30
  cwaniak, hipokryta, miałki moralnie i tak naprawdę, to niczego pozytywnego nie wniósł będąc wicepremierem, jedno jest faktem dostał stołek i się trzyma, ale legitymizuje też rządzącą bolszewie, która robi dookoła siebie ( Polski) permanentne spustoszenie, dla potomnych zostanie już tylko wstyd, sromota i emigracja. Ale ciemnogród górą !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA