REKLAMA

Jarosław Gowin: Nowe otwarcie wizerunkowe Zjednoczonej Prawicy jest konieczne

  • Autor: PAP
  • 03 kwietnia 2018 07:43
Jarosław Gowin: Nowe otwarcie wizerunkowe Zjednoczonej Prawicy jest konieczne Szef resortu nauki Jarosław Gowin (fot. PTWP)

Żadnemu politykowi Zjednoczonej Prawicy nie można nic zarzucić od strony moralnej; natomiast nowe otwarcie wizerunkowe jest konieczne - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy" wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin.

"Przechodzimy ostatnio przez pasmo trudnych wyzwań, ale ta świadomość jest w naszym obozie powszechna. Jestem przekonany, że będziemy w stanie dokonać merytorycznej korekty kursu" - podkreślił Gowin.

Zapytany "co z korektę moralną", odpowiedział, że nie chce używać tego zwrotu. "Żadnemu politykowi Zjednoczonej Prawicy nie można nic zarzucić od strony moralnej. Natomiast nowe otwarcie wizerunkowe jest konieczne" - dodał minister.

Na uwagę, że niewiele zostało czasu przed wyborami samorządowymi, a Jarosław Kaczyński na spotkaniu wielkanocnym z posłami miał stwierdzić, że jeśli PiS je przegra, to sam ze sobą, wicepremier odpowiedział: "Co do diagnozy problemu, niczym się z Jarosławem Kaczyńskim nie różnimy. Od dawna powtarzam, że nasz obóz może pogrążyć nie tyle opozycja, ile wkradające się w szeregi arogancja władzy i rozprężenie".

Pytany, co będzie z polską prawicą, gdy zabraknie Jarosława Kaczyńskiego, Gowin odparł, że na pewno polska polityka będzie zupełnie inna. "Musimy się z tym liczyć" - zaznaczył. "W tej chwili nie da się jednak budować scenariuszy na kilka lat do przodu, a jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński pozostanie naszym liderem jeszcze przynajmniej przez następną kadencję" - zaznaczył wicepremier.

Na uwagę, że w obrębie Zjednoczonej Prawicy coraz wyraźniej zarysowują się obozy polityczne - ministra Zbigniewa Ziobry, premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremier Beaty Szydło i prezydenta, odpowiedział: "Różnice zdań w polityce są nieuchronne w obrębie jednej partii, a cóż dopiero w koalicji".

"Do dokonanego przez pana opisu wprowadziłbym jednak uściślenie - na innej płaszczyźnie trzeba stawiać polityków partyjnych, a na innej prezydenta. Andrzej Duda nie jest dzisiaj częścią Zjednoczonej Prawicy, chociaż wywodzi się z naszych szeregów. To, że wokół niego powstaje środowisko polityczne, jest rzeczą nieuchronną. W końcu prezydent w polskiej konstytucji jest ponadpartyjnym arbitrem. W tym sensie oczekiwanie, że głowa państwa wtopi się w główny nurt polityki PiS, byłoby nieuczciwe" - podkreślił minister nauki.

"Zgadzam się jednak, że zbyt wyraźny konflikt interesów w obozie rządowym podkopałby zaufanie do prawicy w oczach obecnych i przyszłych wyborców. Korekta polityczna, której jesteśmy świadkami w czasie ostatnich trzech tygodni, służy właśnie m.in. takiemu wyciszeniu" - dodał wicepremier Gowin. (PAP)

emi/ par/

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • chodzący duch 2018-04-03 12:12:40
    Gowin ty już całkiem odleciałeś. Chyba z głodu pomieszało ci się w główce bo przecież za twój zarobek 17 tys miesięcznie nie da się wyżyć - rzeczywiście można z głodu zdechnąć. Ja NIE MAM TAKIEGO ZAROBKU PRZEZ CAŁY ROK więc chyba już dawno nie żyję tylko mój duch który nie potrzebuje jeść kołacze się jeszcze po tym świecie. Jedz lebiodę i korzonki roślin - niektórzy święci tak robili.
  • WoWa 2018-04-03 09:16:05
    No może tylko za wyjątkiem kłamstw w żywe oczy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA