REKLAMA

Jarosław Gowin objął stanowisko szefa resortu nauki

  • Autor: PAP
  • 16 listopada 2015 16:54
Jarosław Gowin objął stanowisko szefa resortu nauki Minister Jarosław Gowin na spotkaniu z dotychczasowym kierownictwem MNiSW (fot. Twitter)

Jarosław Gowin objął w poniedziałek stanowisko szefa resortu nauki. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazała mu Lena Kolarska-Bobińska. "Będę się starał kontynuować wszystko to, co jest wartościowe" - zapowiedział nowy minister.

Jarosław Gowin został w poniedziałek powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Beaty Szydło.

W poniedziałek po godz. 15.30 podczas uroczystości przekazania ministerstwa Jarosław Gowin spotkał się z dotychczasowym kierownictwem resortu, w tym z minister Leną Kolarską-Bobińską. "Na pewno będę się starał kontynuować wszystko to, co jest wartościowe, bo jednak dużo pani minister z pracownikami osiągnęła w resorcie. Będę się też starał dorosnąć do rangi mojej poprzedniczki, czy też w niektórych sprawach pójść o krok dalej. Myślę, że jeżeli mi się to uda, będzie pani profesor z tego na pewno bardzo zadowolona" - powiedział Gowin.

Ustępująca minister odpowiedziała: "Na pewno pójdzie pan dużo dalej, bo i nauka, i uczelnie są naszym wspólnym dobrem, wspólnym celem. Musimy robić wszystko razem, by rozwijać je jeszcze bardziej".

Kolarska-Bobińska przekazała Gowinowi bilans tego, co w ministerstwie udało się zrobić w ostatnich latach oraz program rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego w następnych latach. Jak powiedziała, są to propozycje, z których być może nowy minister będzie chciał skorzystać.

Przedstawiając Gowinowi szefostwo resortu powiedziała, że "każdy z wiceministrów przygotował listę rzeczy, które chciałby powiedzieć, które są szczególnie ważne".

Nowy minister nauki wyraził nadzieję, że uda mu się jeszcze spotkać z Kolarską-Bobińską, by porozmawiać o sprawach dotyczących resortu.

Poniedziałkowe przekazanie resortu nie było pierwszym spotkaniem Jarosława Gowina z Leną Kolarską-Bobińską. Politycy - jak poinformowała odchodząca minister - spotkali się w ostatni piątek. Jednym z poruszanych wówczas wątków był budżet resortu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pytam 2015-11-16 17:18:44
    Czy mam rozumieć przez to zamykanie wydziałów etyki, postępowych nauk humanistyki na uniwersytetach? Oj Ti Ti nieładnie. A co profesorowie beda robić, Środy, Czwartki, Hartamny Aniony?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA