REKLAMA

Jarosław Gowin: Popieram premiera ws. planu ograniczenia liczby stanowisk w rządzie

  • Autor: PAP/JS
  • 05 marca 2018 19:02
Jarosław Gowin: Popieram premiera ws. planu ograniczenia liczby stanowisk w rządzie Gowin powiedział też, że nagroda finansowa, którą on otrzymał, będzie przeznaczona na rozwój jego ugrupowania (Jarosław Gowin, fot.nauka.gov.pl)

Popieram kierunek zmian zapowiedzianych przez premiera Mateusza Morawieckiego ws. ograniczenia liczby stanowisk w rządzie i likwidacji nagród; swoją nagrodę przeznaczę na własne ugrupowanie – powiedział w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin.

W poniedziałek (5 marca) premier zapowiedział zmniejszenia liczby stanowisk ministerialnych o 20-25 proc., likwidację nagród dla ministrów i wiceministrów oraz ograniczenie liczby kart kredytowych w administracji rządowej. Jednocześnie dodał, że w przypadku sekretarzy stanu, propozycja, którą chciałby skierować do parlamentu będzie taka, "żeby sekretarze stanu nie otrzymywali żadnych nagród, premii, czy dodatkowych form wynagrodzenia".

Jak mówił, skierowana do Sejmu propozycja będzie przewidywać, że sekretarze stanu, którzy są jednocześnie parlamentarzystami, będą mogli otrzymywać część swojego uposażenia parlamentarnego w wysokości ok. 50-60 proc. Zaproponował też, by zmiany w wynagrodzeniu były możliwe jedynie w przypadku podsekretarzy stanu, w związku z ewentualnym przesunięciem ich do służby cywilnej.

Do tych zapowiedzi odniósł się w poniedziałek wicepremier Gowin. Jak mówił, premier Morawiecki w niedzielę konsultował z nim te propozycje. Zapewnił, że szef rządu ma "co do generalnego kierunku zmian" jego pełne poparcie. "Co do kwestii szczegółowych, to pewnie jeszcze będziemy w koalicji rządowej dyskutować, w jaki sposób poszczególne rozwiązania wprowadzić w życie" - dodał.

"Niektóre z nich (propozycji), jak przesunięcie podsekretarzy stanu do korpusu służby cywilnej, wymagają zmian ustawowych" - zaznaczył wicepremier.

Gowin powiedział też, że nagroda finansowa, którą on otrzymał, będzie przeznaczona na rozwój jego ugrupowania. "Jesteśmy partią, która nie ma ani grosza, ani złotówki z budżetu państwa. Nasza działalność opiera się w całości na oddolnej ofiarności członków i dla mnie to jest najlepszy cel, na jaki mogę przeznaczyć przyznaną nagrodę" - wyjaśnił wicepremier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA