REKLAMA

Jarosław Gowin: przedstawiałem założenia Ustawy 2.0 prezesowi Kaczyńskiemu; podobały mu się

  • Autor: PAP/JS
  • 18 września 2017 19:32
Jarosław Gowin: przedstawiałem założenia Ustawy 2.0 prezesowi Kaczyńskiemu; podobały mu się Jak podkreślał na antenie RMF FM Jarosław Gowin, celem reformy jest przede wszystkim zdecydowane podniesienie poziomu kształcenia i badań naukowych oraz zwiększenie autonomii uczelni. (fot.PTWP)

Szef resortu nauki Jarosław Gowin przyznał, że przedstawił założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Mogę powiedzieć z satysfakcją, że podobały mu się” - zadeklarował minister nauki.

Prezentacja projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce będzie głównym punktem rozpoczynającego się we wtorek w Krakowie Narodowego Kongresu Nauki. Na dwudniowe spotkanie, które organizuje resort nauki, zarejestrowało się ok. 3 tys. uczestników. Założenia ustawy zaprezentuje na rozpoczęcie spotkania wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Gowin był pytany w popołudniowej rozmowie RMF FM, czy nowa ustawa, tzw. Ustawa 2.0, była konsultowana z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i "ma zielone światło", jeśli chodzi o prace w parlamencie.

"Nie ukrywam, że przedstawiałem panu prezesowi Kaczyńskiemu założenia tej ustawy, nawet takie bardzo szczegółowe rozwiązania, i generalnie rzecz biorąc mogę powiedzieć z satysfakcją, że podobały mu się" - odpowiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jak wyjaśnił nie chciał "stawiać prezesa Kaczyńskiego przed faktem dokonanym", bo "zawsze nasze zaplecze parlamentarne ma suwerenne prawo do oceny projektów rządowych".

Jak podkreślał na antenie RMF FM Gowin, celem reformy jest przede wszystkim zdecydowane podniesienie poziomu kształcenia i badań naukowych oraz zwiększenie autonomii uczelni.

Szef resortu nauki dodał, że celem Ustawy 2.0 nie jest ograniczenie demokracji na uczelniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA