REKLAMA

Jarosław Gowin: przewidujemy korektę liczby wiceministrów w rządzie

  • Autor: PAP/rs
  • 19 stycznia 2018 17:17
Jarosław Gowin: przewidujemy korektę liczby wiceministrów w rządzie Są ministerstwa w których doszło do wyraźnego wzrostu liczby wiceministrów - mówi wicepremier Jarosław Gowin. (Fot. PTWP)

Są ministerstwa - takie jak Ministerstwo Cyfryzacji - w których w tej kadencji doszło do wyraźnego wzrostu liczby wiceministrów w porównaniu z poprzednimi kadencjami; tutaj przewidujemy pewną korektę - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin pytany, czy w rządzie planuje się zmniejszenie liczby wiceministrów, powiedział: - Rzeczywiście, na poziomie kierownictwa koalicji rozmawialiśmy o tym, że w związku ze zmianami strukturalnymi w rządzie, być może ogólna liczba ministrów i wiceministrów będzie zmniejszona.

- Są takie ministerstwa jak Ministerstwo Cyfryzacji, w których w tej kadencji doszło do wyraźnego wzrostu liczby wiceministrów w porównaniu z poprzednimi kadencjami. Tutaj przewidujemy pewną korektę - zapowiedział wicepremier.

Pytany, jakie - jego zdaniem - powinny być główne kierunki działań rządu, Gowin powiedział: - Nawiązując do expose premiera Mateusza Morawieckiego, mogę podkreślić, że akcent zostanie położony w ciągu najbliższych dwóch lat na przyspieszenie tempa rozwoju gospodarczego. Mamy tutaj duże osiągnięcia, ale chcemy jeszcze wyżej postawić sobie poprzeczkę.

- Drugi priorytet, to skuteczniejsze niż do tej pory tłumaczenie, przedstawianie polskich racji na forum Unii Europejskiej. A trzeci priorytet, to łagodzenie sporów politycznych i podziałów społecznych, które w naszym przekonaniu poszły zbyt głęboko - dodał Gowin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2018-01-30 19:28:33
    dobra zmiana: każdy "minister" ma mieć 13 wieministrów, a premier 13 wicepremierów! potem powiedzą o entualnej korekcji!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA