REKLAMA

Jarosław Gowin: Zjednoczona Prawica przetrwa do końca kadencji

  • Autor: PAP/JS
  • 29 września 2017 17:32
Jarosław Gowin: Zjednoczona Prawica przetrwa do końca kadencji Jarosław Gowin był pytany, czy oczekuje, że będzie pełnił funkcję wicepremiera do końca kadencji (fot.wnp.pl)

Zjednoczona Prawica przetrwa do końca kadencji - ocenił w piątek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodał, że plotkami są informacje na temat wyjścia z koalicji z PiS Polski Razem.

Gowin pytany był na antenie Polskiego Radia 24 o to, jak bardzo zmieni się polska scena polityczna w ciągu najbliższego roku, gdyż - zdaniem dziennikarza - krążą różne plotki m.in. w kuluarach sejmowych.

"Tak. Ja nawet dzisiaj słyszałem od jednego z zaprzyjaźnionych posłów PiS-u pytanie: słuchaj, co się dzieje, bo podobno w poniedziałek - ten który minął - mieliście wyjść z koalicji. Przecież powinniśmy zachować jedność. Ktoś wyraźnie tego typu plotki rozpuszcza, ale chce albo uspokoić albo zmartwić słuchaczy w zależności od ich sympatii politycznych: koalicja Zjednoczonej Prawicy przetrwa do końca tej kadencji" - podkreślił wicepremier.

Pytany, czy oczekuje, że będzie pełnił funkcję wicepremiera do końca kadencji stwierdził: "To jest osobna sprawa. W połowie listopada nasz rząd będzie poddany ocenie przez nasze zaplecze parlamentarne. Tak się od początku umawialiśmy, że rząd ma dwa lata, potem następuje coś w rodzaju śródokresowej oceny" - mówił Gowin. Dodał, że jak na razie "notowania rządu i całego obozu politycznego są niezłe." Jednocześnie zaznaczył, że każdy minister, każdego dnia musi się liczyć z tym, że to może być ostatni dzień jego urzędowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zdrajca. 2017-09-29 17:43:25
    Ty sie przyczyniles do budowy Dyktatury.Bez ciebie nie bylo by tak jak jest ZDRAJCO.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA