REKLAMA

Jarosław Kaczyński: 6 proc. PKB na zdrowie to minimum. Musimy do tego dojść, ale nie pod wpływem nacisków

  • Autor: PAP/JS
  • 13 października 2017 21:28
Jarosław Kaczyński: 6 proc. PKB na zdrowie to minimum. Musimy do tego dojść, ale nie pod wpływem nacisków Kaczyński podkreślił, że sprawa służby zdrowia jest sprawą ważną dla społeczeństwa (fot. pis.org.pl)

Wydatki na służbę zdrowia powinny wynosić minimum 6 proc. PKB - ocenił podczas spotkania z klubami "Gazety Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odnosząc się do strajku lekarzy rezydentów podkreślił, że PiS rozumie ich racje.

Prezes PiS zaznaczył, że w bieżącym roku wydatki na służbę zdrowia zwiększają się o 8 mld, a w przyszłym o 6 mld zł.

"Udział wydatków na służbę zdrowia w PKB, czyli tej ogólnej puli corocznych dochodów, tego wszystkiego, co odliczając koszty w Polsce jest wytwarzane, to ciągle jest bardzo mało, to jest 4 proc. z kawałkiem. To ciągle rośnie, ale to rośnie dość wolno. Takie minimum minimorum (absolutne minimum - red), ale podkreślam minimum minimorum to jest 6 proc." - stwierdził Kaczyński.

"Do tego będziemy musieli rzeczywiście dojść, ale nie możemy tego robić pod wpływem nacisków grupy młodych ludzi. My rozumiemy ich racje, szanujemy to, nikt nie przeszkadza im strajkować, natomiast z pewnym niepokojem patrzymy na to, że tutaj pojawiają się osoby, które jako żywo ze służbą zdrowia nie mają nic wspólnego a które próbują z tego robić politykę" - zaznaczył prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że sprawa służby zdrowia jest sprawą ważną dla społeczeństwa, jednak - jak ocenił - obecny rząd wychodzi z sytuacji stworzonej przez poprzedników. "Teraz musimy z tego wychodzić, jesteśmy gotowi zawsze korygować różnego rodzaju błędy, ale też nie ma cudów - sytuacja finansowa jest dobra, ale (...) to nie jest tak, że my dzisiaj mamy jakąś wielką nadwyżkę pieniędzy, a rząd tego nie chce dać" - powiedział prezes PiS.

"Na koniec roku będzie deficyt, trudno mi powiedzieć jeszcze w tej chwili jaki, ale będzie deficyt i to będzie deficyt liczony na pewno w dziesiątkach miliardów złotych, więc też o tym pamiętajmy" - dodał Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Pseudokatolicy klamcy. 2017-10-14 06:04:12
    A ile dla Rydzyka za propagande klerykowska?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA