REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Donald Tusk stawia się ponad prawem. Jest "nadobywatelem"

  • Autor: PAP/AT
  • 20 maja 2017 18:40
Jarosław Kaczyński: Donald Tusk stawia się ponad prawem. Jest "nadobywatelem" Są obywatele i są lepsi obywatele - powiedział prezes PiS (Jarosław Kaczyński, fot.facebook.com)

To jest po prostu stawianie się ponad prawem. Są obywatele i są lepsi obywatele, albo można powiedzieć, "nadobywatele". I takim "nadobywatelem" jest pan Donald Tusk - w taki sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował odpowiedź szefa Rady Europejskiej na wezwanie do prokuratury na przesłuchanie w charakterze świadka.

W poniedziałek (15 maja)  Prokuratura Krajowa poinformowała, że szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk został wezwany na przesłuchanie w charakterze świadka na 5 lipca; chodzi o śledztwo dotyczące m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Tusk powiedział, że nie wie, czy przyjedzie do Warszawy na przesłuchanie. Dodał też, że nie będzie się zasłaniał immunitetem tak długo, jak nie będzie mu to przeszkadzało w pracy.

Czytaj też: Sasin o przyjeździe Donalda Tuska na przesłuchanie: To dosyć żenujące

"(Donald Tusk) stawia się ponad prawem. Może oczywiście poprosić o przeniesienie (terminu), to się może zdarzyć każdemu, kto ma jakieś inne zajęcia, ale to jest po prostu stawianie się ponad prawem. Są obywatele i są lepsi obywatele, albo można powiedzieć, "nadobywatele". I takim "nadobywatelem" jest pan Tusk" - powiedział w TVP Info Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Dyktator z Warszawy 2017-05-22 09:21:38
    To Kaczyński chciałby decydować za wszystkich co jest dla nich dobre. Tusku to porządny gość który godnie nas reprezentuje. Oczywiście wielu mu zazdrości z takiego czy innego powodu.
  • Naddyktator. 2017-05-22 07:14:05
    A Kaczynski Naddyktatorem,ze taka zaraza sie wyklula.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA