REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Jest kilka spraw, z którymi Donald Tusk może mieć problem

  • Autor: PAP/AT
  • 07 marca 2017 06:47
Jarosław Kaczyński: Jest kilka spraw, z którymi Donald Tusk może mieć problem Spraw, w związku z którymi były premier Donald Tusk może mieć problemy, jest kilka - mówi prezes PiS (Donald Tusk, fot. flickr.com/CC BY-SA 2.0; Jarosław Kaczyński, fot. wikimedia.org)

• Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jest kilka spraw, z którymi były premier Donald Tusk może mieć problem.
• Wśród nich wymienia m.in. aferę z Amber Gold czy w końcu wszystko to, co działo się po 10 kwietnia 2010 r.

"Spraw, w związku z którymi były premier Donald Tusk może mieć problemy, jest kilka: afera Amber Gold, prywatyzacja CIECH-u i w końcu wszystko to, co działo się po 10 kwietnia 2010 r.- liczne zaniedbania, zaniechania, łamanie prawa wprost - mówi prezes PiS-u Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

"Jeśli chodzi o dwie pierwsze afery, to trudno sądzić, że Donald Tusk o nich nie wiedział. Czyli miał obowiązek podjąć działania. Niepodjęcie tych działań jest przestępstwem urzędniczym" - wyjaśnia Kaczyński "Gazecie Polskiej".

Czytaj też: Wybory szefa Rady Europejskiej: Dlaczego rząd nie chce poprzeć Donalda Tuska?

Pytany o kandydaturę Jacka Saryusza-Wolskiego na szefa RE, odpowiada: "To człowiek proeuropejski- my jesteśmy proeuropejskimi realistami. (...) Doskonale zna politykę brukselską od salonów po zakamarki kuchni, od lat zasiada w Parlamencie Europejskim, a wcześniej był przez lata szefem UKIE (Urząd Komitetu Integracji Europejskiej), w przeciwieństwie do Tuska ma również kompetencje językowe do sprawowania funkcji w Unii. Jest jednym z najlepszych znawców spraw związanych z funkcjonowaniem wspólnoty w Europie. Powiem zatem wprost - tak, pan Jacek Saryusz-Wolski to dobry kandydat na szefa Rady Europejskiej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Andrzej STAWSKI 2017-03-08 17:45:18
    Panie Kaczyński , masz Pan przechlapane. Musisz Pan zrobic wszystko naprawdę wszystko (z oficjalnymi oskarżeniami Tuska o morderstw 96-cio krotne) bo inaczej Tusk wygrywając w RE następną kadencje zniszczy Pana jako Kaszub. Nie da Panu żadnych szans. Zdepcze Pana jak pluskwę. Dlatego Wasza Załoga musi zrobić to wcześniej z Tuskiem, ale wątpię czy się to Wam uda. Dlatego Pana dni są już policzone.
  • WySKOKane państwo 2017-03-07 13:30:37
    Do Zofia lat 82: Pani Zofio. Znowu daję pani świadectwo braku kontaktu z rzeczywistością. Premier nie jest od tego żeby kontrolować każdą instytucje w kraju. Od kontrolowania instytucji finansowych jest osobna instytucja. KNF nie dopilnował Amber Gold an którym obywatele stracili 850mln zł ale nie dopilnował też SKOK na którym państwo straciło 4,5 miliarda! Ciekawe dlaczego Kaczyński o tym nie wspomina? Czyżby z jakiegoś powodu się obawiał?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA